Працівники державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» відвідали Чеську республіку з ознайомчим візитом

З 13 по 17  травня 2019 року представники державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» відвідали Чехію в рамках спільного проекту посольства Чеської республіки в Україні та  департаменту міжнародних відносин та торгівлі Міністерства сільського господарства Чехії. Робота проекту полягала у встановленні та розвитку міцних партнерських і торгівельних відносин між виробниками тваринницької продукції наших країн, демонстрації застосовуваних у сільському господарстві Чехії сучасних  технологій, а також в обміні досвідом у створенні, веденні та підтримці інформаційних систем у галузі сільського господарства.

Учасники проекту відвідали виставку сільськогосподарських тварин у місті Брно, на якій було проведено зустріч із заступником Міністра сільського господарства ЧР Їржі Шіром та Генеральним Директором Державної ветеринарної адміністрації ЧР доктором Збинєком Семерадом.

Заступник Міністра Пан Шір під час зустрічі вказав, що середня молочна продуктивність корів у Чеській республіці становить понад 9 тис. літрів молока, і таку високу продуктивність зумовлюють, передусім, продумане та прогресивне законодавство країни щодо племінної справи, ефективну роботу якого підтримують повний реєстр наявних у країні тварин, племінні книги різних порід, постійний моніторинг продуктивності та успішно функціонуюча електронна система  переміщення та продажу тварин.

Директор Державної ветеринарної адміністрації пан Семерад  зазначив, що в країні високий рівень здоров’я стад худоби. Зокрема, Чехія офіційно визнана вільною від туберкульозу, бруцельозу, лейкозу, має низький ступінь ризику виникнення захворювання на губчасту енцефалопатію. Наразі в країні  майже закінчено викорінення інфекційного ринотрахеїту. Для підтримання такої епізоотичної ситуації та незважаючи на низьку кількість захворювань державними ветеринарними інспекторами  регулярно проводиться моніторинг здоров’я усіх стад.

Пан Семерад  підкреслив, що Закон про ветеринарну служби забезпечує її ефективне функціонування протягом більш як 50 років Всього у складі ветеринарної служби у Чеській республіці налічується близько чотирьох тисяч спеціалістів, із них півтори тисячі фахівців з ветеринарії працюють безпосередньо зі стадами худоби.

Також пан Семерад  зазначив, що особлива увага приділяється якості молока та молочної продукції. Так, для відслідковування якості молочної продукції перед кожною відправкою партії молока на молокопереробні підприємства проводиться взяття проб молока на визначення його основних якісних та мікробіологічних  характеристик. За умови виявлення антибіотиків бракується вся партія молока. Також в країні запроваджено електронний облік молочної продуктивності корів.

На базі виставкового комплексу були організовані зустрічі з представниками Чесько-Моравської асоціації з розведення симентальської худоби, Чеською асоціацією з розведення голштинської худоби. Учасники проекту ознайомились з генетичними досягненнями та  програмами покращання продуктивності худоби цих порід.

В ході візиту голова Чесько-Моравської асоціації власників худоби пан Джозеф Кучера ознайомив працівників Підприємства з Чеською базою даних реєстрації тварин. Були детально опрацьовані механізм реєстрації господарств, особливості ведення електронного обліку тварин та роботи племінної бази даних, питання функціонування дата-центру і програмного продукту з управління господарством.

Також відбулася робоча зустріч в Державній ветеринарній адміністрації Чеської республіки, де спеціалісти ознайомили представників державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з роботою електронної ветеринарної бази  даних, висвітлили особливості її наповнення та використання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.