Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин»

27 січня, Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» (реєстраційний № 4396 від 18.11.2020)  і рекомендував Верховній Раді прийняти його в першому читанні. Проєкт Закону було підготовлено за участі народних депутатів України, фахівців Мінекономіки і проєкту технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».

Проєкт Закону передбачає:

  •   врегулювати питання здійснення державного нагляду (контролю) в сфері ідентифікації і реєстрації тварин;
  •   спростити механізм відшкодування коштів з Державного бюджету за проведену ідентифікацію тварин для власників тварин, які є фізичними особами;
  •   встановити відповідальність за невиконання операторами ринку тварин вимог законодавства у сфері ідентифікації і реєстрації тварин.

Норми проекту Закону дадуть змогу реалізувати основні стратегічні завдання у сфері охорони здоров’я населення, що ставить перед собою Україна на шляху до Європейського Союзу, здійснення контролю за епізоотичною ситуацією в державі, забезпечення населення країни безпечними для здоров’я продуктами харчування тваринного походження, а також забезпечення конкурентоспроможності тваринницької продукції на європейських та світових ринках. Окрім того проект Закону забезпечує Держпродспоживслужбу ефективними інструментами для виконання покладених завдань.

У засіданні Комітету взяли участь заступники Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко та Тарас Висоцький, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька та директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок.

Владислава Магалецька наголосила, що додаткові інструменти, які передбачені в проєкті Закону, ефективно використовуються компетентними органами Європейських країн і дозволять Держпродспоживслужбі забезпечити необхідний державний контроль в сфері простежуваності за обігом тварин.

Ігор Клименок відзначив, що норми даного законопроекту направлені на пришвидшення та спрощення процедури реєстрації тварин та підвищення зацікавленості власника тварини працювати прозоро.

Сергій Глущенко зауважив, що законодавство України у сфері ідентифікації і реєстрації тварин після прийняття проєкту Закону буде  приведено у відповідність до положень права ЄС.

«Прийняття даного проєкту Закону дозволить усунути розбіжності між законодавствами України та ЄС, які наразі існують, а також забезпечити належний рівень контролю за переміщеннями живих тварин, створить умови для належного контролю за поширенням хвороб тварин і забезпеченням споживачів безпечними продуктами тваринного походження», – підсумував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.