Впровадження програмного продукту «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів»

13 березня 2019 р. за сприяння та на виконання наказу Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 28.02.2019 р. № 121 «Про впровадження програмного продукту» державним підприємством «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» було проведене семінар – навчання на тему «Впровадження програмного продукту «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів».

Захід відбувся за участю начальників управлінь безпечності харчових продуктів, відповідальних осіб за впровадження Єдиного державного реєстру ветеринарних документів (ЄДРВД), керівників відокремлених структурних підрозділів підприємства (філій) та керівників відділів ДП «АІРТ».

Зазначений програмний продукт має на меті забезпечення належного державного контролю за наданням адміністративних послуг, зменшення помилок при оформленні ветеринарних документів, зменшення можливості їх підробки та фальсифікації, а також перевірки достовірності даних, які є підставами для видачі таких документів.

Впровадження програмного продукту «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів було проілюстровано на семінарі – навчанні у декількох аспектах:

Порядок оформлення ветеринарних документів та оформлення журналів видачі ветеринарних документів з урахуванням аспектів адміністративно-правового поля було висвітлено заступником начальника управління державного контролю департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Перегінцем Ю.Я.

Можливості Єдиного державного реєстру ветеринарних документів (ЄДРВД), а також його взаємодія із інформаційною системою Держпродспоживслужби демонструвалися у виступі провідного аналітика комп’ютерних систем відділу проектів та програм у сфері матеріального (нематеріального виробництва і збереження майна ДП АІРТ Бриля С.М. та економіста планово-економічного відділу ДП «АІРТ» Карпенка А.В.

Про зв’язок між оформленням ідентифікаційних документів на тварин та видачою супровідних ветеринарних документів наголошувалося у доповіді керівника Київської філії ДП АІРТ Бистро С.М.

Питанням приведення даних ЄДРТ у відповідність до фактично наявного поголів’я ВРХ, овець та кіз у фізичних та юридичних осіб, а також про стан проведення інвентаризації господарств, які утримують ВРХ та ДРХ станом на 01.03.19 доповідала начальник відділу Реєстру тварин Чернецька Н.П.

Крім того, порядок відбору зразків та питання поповнення національного банку  лабораторних досліджень було висвітлено у виступі завідувача відділу організації моніторингових досліджень, реєстрації зразків та оформлення документів, лікаря ветеринарної медицини інституту ДНДС ЛДВЕ Сілаєва Ю.Г.

У підсумку слід зазначити, що поточна версія програмного продукту забезпечує наступні можливості:

  • Оформлення ветеринарних документів тільки на основі інформації про тварину, власника, проведені дослідження, щеплення, благополуччя території / господарства з інформаційних систем Держпродспоживслужби;
  • Ведення робочих журналів, формування та друк звітів щодо оформлених ветеринарних документів в електронному вигляді;
  • Відслідковування оплати за оформлені ветеринарні документи;
  • Ведення реєстру контрагентів;
  • АРІ для отримання інформації про ветеринарний документ для використання іншими системами Держпродспоживслужби;
  • Перегляд ветеринарного документу незареєстрованими користувачами з використанням QR коду.

Зазначені можливості були схвально сприйняті аудиторією. Очікується, що програмний продукт «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів» за умов його повного впровадження стане інструментом оптимізації процесів обробки документів, синхронізації з іншими реєстрами та зменшення впливу людського фактору за рахунок використання інформаційних шаблонів та контролю за занесенням інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.