Відбувся семінар-тренінг на тему «Підготовка молочно-товарних ферм до нових вимог харчового законодавства»

08 жовтня 2019 року в селі Піщана, Черкаської області на базі ТОВ «Маяк» відбувся семінар-тренінг за підтримки «Асоціації виробників молока» та «Агентства США по міжнародному розвитку» з метою висвітлення теми «Виклики для молочної галузі і як на них реагувати».

У семінарі взяли участь керівники із розвитку Департаменту ветеринарії, експерти USAID, представники «Асоціації виробників молока»,  а також представники молочно-товарних ферм. Від Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» взяли  участь керівник Київської філії підприємства Бистро Сергій Миколайович та керівник Черкаської філії Атамась Олександр Миколайович.

Основною темою семінару було підготовка молочно-товарних ферм  до нових вимог харчового законодавства, а також можливі виклики для молочної галузі. Були заслухані звіти представників «Асоціації виробників молока» з метою збільшення перспектив розвитку молочної галузі в Україні та забезпечення відповідного рівня якості молочної продукції на світовому ринку.

Керівник Київської філії державного підприємства  «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Бистро Сергій Миколайович під час виступу про розвиток та сучасний стан системи ідентифікації та реєстрації тварин наголосив, що в Україні повноцінно функціонує електронна база даних ідентифікованих тварин – Єдиний державний реєстр тварин. Наразі на базі Єдиного державного реєстру тварин планується створити персональні кабінети власників тварин та забезпечити його взаємодію з Єдиним державним реєстром ветеринарних документів, що надасть змогу значно прискорити час видачі дозвільних документів.

В межах семінару обговорено:

– стан, виклики та перспективи молочної галузі України;

– досвід господарств-учасників «Асоціації виробників молока»  щодо впровадження нових вимог харчового законодавства, співпраці із владою та спільного вирішення проблемних питань;

– нові гігієнічні вимоги до молока (сировини) згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року № 118 «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів»;

– особливості обов’язкового державного лабораторного контролю  молока «Молочний модуль»;

– головні критичні точки виникнення маститу на молочно-товарних фермах та ефективні шляхи їх контролю;

– фактори успіху у контролі маститу і підвищенні продуктивності на прикладі кращих господарств;

– основні причини виникнення маститу та способи їх профілактики та усунення;

– нові вимоги харчового законодавства та впровадженні елементи  НАССР для молочно-товарних ферм;

– вимоги наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23 серпня 2019 року № 447 «Про затвердження форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин».

Учасники підкреслили необхідність ідентифікації і реєстрації тварин, як складової системи простежуваності за їх обігом, з метою збереження та поліпшення продуктивних якостей великої рогатої худоби  у господарстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.