В Житомирській області відбувся семінар-тренінг на тему «Підготовка молочно-товарних ферм до нових вимог харчового законодавства. Якість та безпечність молока на всіх етапах виробництва»

09 жовтня 2019 року в селі Оліївка, Житомирської області на базі ТОВ «Українська генетична компанія» відбувся семінар-тренінг за підтримки «Асоціації виробників молока», «Агентства США по міжнародному розвитку» та Державного підприємства «Агентство ідентифікації і реєстрації тварин» з метою висвітлення теми «Виклики для молочної галузі і як на них реагувати».

В семінарі взяли участь керівники господарств, ветеринарні лікарі та фахівці-працівники молочно-товарних ферм Житомирської області.

В межах семінару обговорено питання:

– про перспективи розвитку та удосконалення системи ідентифікації і реєстрації тварин в Україні;

– про стан та перспективи молочної галузі України;

– про нові гігієнічні вимоги до молока (сировини) згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року № 118 «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів»;

– про особливості обов’язкового державного лабораторного контролю  молока «Молочний модуль»;

– про нові вимоги харчового законодавства та впровадженні елементи  НАССР для молочно-товарних ферм;

– про вимоги наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23 серпня 2019 року № 447 «Про затвердження форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин».

В ході семінару було заслухано доповідь керівника Житомирської філіїї Державного підприємства «Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин» Войнаша Станіслава, який розповів про зміни в законодавстві з ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби, затверджені в поточному році, звернув увагу на основні вимоги законодавства щодо реєстрації господарства, порядку оформлення і видачі ідентифікаційних документів, порядку переміщення тварин та подачі даних для внесення до Єдиного державного реєстру тварин.

Також увага учасників семінару була акцентована на програмному продукті «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів», який зараз впроваджений в Україні з метою забезпечення належного державного контролю та нагляду, а також перевірки достовірності даних з інших реєстрів, які є підставами для видачі дозвільних документів.

Войнаш Станіслав підкреслив надзвичайну важливість проведення інвентаризації поголів’я тварин за участі спеціалістів ветеринарної медицини для забезпечення актуальності даних Єдиного державного реєстру тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.