У Чернігові Асоціацією виробників молока проведено регіональний семінар – тренінг

09 вересня на базі ФГ «Бутенко» Менського району Чернігівської області відбувся регіональний семінар-тренінг «Вимоги до нового ветеринарного законодавства. Державний моніторинг епізоотичних захворювань. Нові вимого до благополуччя тварин».

Захід був організований Асоціацією виробників молока, а саме її представником  Ігорем Присяжнюком за участю Мар’яна Троцького, голови  комітету ветеринарії при Держпродспоживслужбі, Андрія Попова, Інтернаціональна фінансова корпорація, Вікторії Крисько, керівника Чернігівської філії Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», та представників господарств.

Ігор Присяжнюк розповів про стан молочної галузі, виклики і перспективи, вимоги нового харчового законодавства до молочно-товарних ферм, а також висвітлив очікування та реалії від нового Закону України «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин». Окремо пройшло обговорення питання державного контролю і моніторингу безпечності молока, затвердження вимог до якості та безпечності молока та молочних продуктів.

Керівник Чернігівської філії ДП АІРТ Вікторія Крисько доповіла про хід ідентифікації та реєстрації  великої рогатої худоби, детально зупинилась на процедурі, формах реєстраційних документів та бирках. Окремо акцентувала увагу на нововведених функціях особистого кабінету для роботи суб’єктів господарювання в Єдиному державному реєстрі ветеринарних документів, за допомогою якого представники господарств самостійно можуть здійснювати подання заявок на видачу ветеринарних документів, оперативно отримують повідомлення від Держпродспоживслужби щодо оформлення таких документів, контролюють оплату за адміністративні послуги. Розглянули функцію особистого кабінету в Єдиному державному реєстрі тварин, яка впроваджується, а саме можливість господарству здійснювати самостійно замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин, реєструвати тварин, факти їх переміщення, інше.

Мар’ян Троцький презентував вимоги Закону України «Про побічні  продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною». Андрій Попов зупинився на питані впливу благополуччя (комфорту) на продуктивність та здоров’я тварин.

В ході семінару-тренінгу керівник Чернігівської філії надала змістовні  відповіді на запитання, які виникають у спеціалістів господарств щодо проведення  ідентифікації та реєстрації тварин  під час роботи на місцях. Також надано консультації, рекомендації з проведення своєчасної  ідентифікації та реєстрації тварин, замовлення дублікатів бирок, оформлення супровідних ветеринарних документів, щорічної інвентаризації поголів’я великої рогатої худоби та інше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.