Система ідентифікації та реєстрації тварин, як складова у забезпеченні епізоотичного благополуччя території України

Система ідентифікації та реєстрації тварин є одним з важливих елементів у забезпеченні епізоотичного благополуччя України, зокрема щодо попередження розповсюдження захворювань спільних для людей та тварин.

Про це, на засіданні круглого столу, що відбувся в Київському інституті проблем управління імені Горшеніна, організованому за підтримки найбільшої коаліції провідних громадських організацій та експертів України «Реанімаційний пакет реформ», розповів Ігор Клименок, директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Ігор Клименок зазначив, що вирішення питання щодо забезпечення успішного розвитку тваринництва, створення сприятливих умов для експорту вітчизняної продукції на міжнародні ринки можливе при благополучній епізоотичній ситуації в країні та належній ідентифікації тварин, що забезпечує простежуваність переміщення тварин.

«Охорона території України від занесення особливо небезпечних та екзотичних хвороб із карантинних зон та інших країн значно ускладняється без достовірних даних про переміщення тварин, їх місцезнаходження, а також без встановлення власника тварин. Для отримання такої інформації потрібна належна система ідентифікації та реєстрації не тільки сільськогосподарських тварин, що працює в Україні вже 15 років, а й домашніх та диких тварин в неволі та у напіввільних умовах.»

Зі слів експертів круглого столу 8 листопада на розгляд Верховної Ради України винесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними» (реєстраційний № 7267 від 07.11.2017), що передбачає створення державного реєстру домашніх тварин та диких тварин у неволі та напіввільних умовах. Паралельно на розгляді у Комітетах Верховної Ради України знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» (реєстраційний № 9022 від 22.08.2018), яким також передбачається створення такого реєстру.

Ці два законопроекти мають на меті створення бази даних домашніх тварин і диких тварин у неволі та напіввільних умовах, перевагою якої також буде можливість швидкого пошуку втрачених улюбленців та спрощення процедури перевезення тварин за кордон, особливо для домашніх тварин.
Дані зміни дозволять стати Україні ще ближче до цивілізованих держав світу, які дуже активно і ефективно запроваджують концепцію «відповідального власника», яка потребує ідентифікацію, реєстрацію тварин та встановлення їх власників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.