Розвиток світового досвіду з ідентифікації, реєстрації та обліку продуктивності тварин

З 17 по 25 червня 2019 року у м. Прага (Чеська Республіка) відбулась 43 міжнародна щорічна конференція ICAR та Аналітичний тиждень IDF/ISO 2019. Конференція об’єднала фахівців у галузях ідентифікації і реєстрації тварин, з питань контролю якості молочної сировини, з питань оцінювання продуктивності в молочному і м’ясному скотарстві та з питань молочних продуктів з більш як 50 країн світу.

У рамках проведення конференції була проведена міжнародна виставка, присвячена засобам ідентифікації тварин, зокрема на виставці були представлені компанії, що виробляють засоби ідентифікації тварин, та компанії, що займаються розробкою програмного забезпечення у галузі тваринництва.

В роботі конференції взяла участь делегація України у складі заступника директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Олени Альшанової,  представників Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» директора Ігоря Клименка та першого заступника директора Володимира Титенка.

Під час конференції було представлено велику кількість доповідей та презентацій, проведено багато дискусійних зустрічей у робочих підгрупах ICAR щодо актуальних питань у напрямках ідентифікація  і реєстрація  тварин, визначення молочної та м’ясної продуктивності тощо. Загалом презентовано більше як 120 доповідей від делегатів з різних країн, що є членами ICAR.

Зустрічі у рамках Аналітичного тижня IDF/ISO 2019 посприяли значному прогресу в широкому спектрі тем, включаючи 8 нових та переглянутих стандартів IDF / ISO, які повинні бути опубліковані в наступні 12 місяців, наприклад – гармонізація процесу валідації для швидкого виявлення антибіотиків у свіжому молоці. Експерти також готують документ із запитань і відповідей, який допоможе кінцевим споживачам молокозаводів і центрів збору молока забезпечити якість і безпеку молока.

Також у рамках конференції було проведено низку робочих зустрічей, в ході яких було обговорено можливість співпраці та питання, пов’язані з проходженням сертифікації засобів ідентифікації тварин, обміну досвідом та інформацією, розвитком баз даних з представниками делегацій Чехії, Литви, Латвії, Фінляндії, Австрії, Нідерландів, Білорусії.

Під час зустрічі з делегатами від Чеської Республіки було проаналізовано та узагальнено досвід країни-господаря конференції у становленні та подальшому розвитку системи ідентифікації і реєстрації тварин, формуванні національної бази даних сільськогосподарських тварин та взаємозв’язок останньої з іншими базами даних щодо записів молока, селекційної роботи, Державної ветеринарної служби, племінного обліку тощо. Також делегати поділились досвідом з функціонування «кабінету власника тварини». Сторони погодились і далі продовжувати поглиблення співпраці за напрямками  створення та інтеграції баз даних з реєстрації тварин та обміну досвідом за напрямком  створення племінної книги.

Представники Agricultural data center (Латвія) у ході зустрічі оцінили прогрес Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у розробці та створенні нових програмних продуктів і їх інтеграцію з іншими системами та базами даних. Також делегація наголосила на  зацікавленість в подальшій співпраці між нашими установами та готовності  надати інформаційну підтримку у проходженні процедур, пов’язаних із сертифікацією ICAR засобів ідентифікації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.