Голова Держпродспоживслужби привітав колектив Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин із 15-річчям від дня створення підприємства

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа привітав трудовий колектив Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з нагоди 15-річчя від дня створення підприємства.

«Хочеться побажати колективу оптимізму і віри в майбутнє, у досягнення підприємства, у своє важливе місце як в Агентстві, так і житті країни», – зазначив Володимир Лапа.

За його словами, результати діяльності свідчать, що за останній період Агентство перейшло на новий виток розвитку. Однак статистика та робота з наповнення реєстру тварин свідчать і про те, що є ще над чим працювати. «Ми повинні опиратися один на одного, бо ні Агентство, ні ветеринарна служба не можуть бути повноцінними і самодостатніми – ми взаємодоповнюючі складові великої справи. Зараз ми орієнтуємо наші територіальні управління в режимі дружньої взаємодопомоги виводили бази і системи ідентифікації на той рівень, який відповідатиме вимогам законодавства, сучасним викликам і реаліям», – підкреслив Голова Держпродспоживслужби. Він зауважив, що ідентифікація та реєстрація тварин є основою у забезпеченні функціонуванні системи простежуваності за принципом від «лану до столу» та забезпеченні ефективного проведення протиепізоотичних заходів.

Володимир Лапа висловив сподівання на те, що цілі і завдання, які поставлені перед Агентством Держпродспоживслужбою і державою, будуть досягнуті.

«Щиро вітаю трудовий колектив та керівництво Агентства з 15-річчям від дня створення підприємства. Бажаю всім здоров’я, благополуччя та подальшого зростання в особистому і професійному житті», – наголосив керівник Служби.

У свою чергу директор ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок зазначив, що наразі існує велика різниця між інформацією, внесеною до Єдиного державного реєстру тварин, та статистичними даними. За його словами, для забезпечення достовірності даних Єдиного державного реєстру тварин, належного функціонування системи простежуваності за принципом від «лану до столу» потрібно належне виконання вимог законодавства власниками, утримувачами тварин, відповідальними працівниками забійних підприємств, фахівцями установ ветеринарної медицини, державного підприємства під державним наглядом, що забезпечує Держпродспоживслужба та стимулюванням власників тварин у приватних господарствах населення шляхом відшкодування витрат на проведення ідентифікації та реєстрації тварин.

Голова Держпродспоживслужби вручив кращим працівникам Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин нагороди та відзнаки за сумлінну робота та вклад в розвиток підприєства.

Довідково

Підприємство створено відповідно до наказу Мінагрополітики України від 29.07.2002 №213 «Про створення державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» для здійснення в Україні комплексу заходів з ідентифікації і реєстрації сільськогосподарських тварин.

У 2002 році після відповідного розпорядження Кабінету Міністрів та наказу Міністерства аграрної політики України, Агентством розпочато роботу з ідентифікації великої рогатої худоби. 3 2005 року впроваджуються аналогічні системи для свиней, кіз, овець та коней.

Кінцевою метою запровадження ідентифікації тварин є створення в Україні належної системи простежуваності походження та етикетування тваринницької продукції, що сприятимете забезпеченню населення України високоякісними та безпечними м’ясо-молочними продуктами, отриманню достовірної інформації про умови їх виробництва, підвищенню довіри споживача до якості продукції.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.