До пріоритетних завдань Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин включено проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин”

27 серпня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин провів круглий стіл на тему «Пріоритетні завдання Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на період роботи дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання». Захід відбувся за участю народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, керівників підприємств та представників профільних аграрних асоціацій, Представництва ЄС в Україні, провідних аграрних підприємств, експертів, науковців тощо.

На дев’яту сесію Верховної Ради України було заплановано опрацювання та прийняття значної кількості законопроектів в аграрній сфері, в тому числі зареєстрований 22 серпня 2018 року проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» (реєстр. № 9022) (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64517).

Заступник Голови Комітету Бакуменко О.Б. наголосив, що законопроект розроблено з метою приведення законодавства України у відповідність до положень законодавства Європейського Союзу та забезпечить більш ефективний та дієвий засіб виявлення, локалізації, контролю і при можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України.

Голова Держпродспоживслужби Лапа В.І. також акцентував увагу присутніх на важливість норм законопроекту щодо встановлення єдиних правил державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах операторів ринку тварин, створення механізму обліку тварин та контроль за їх переміщенням, а також спрощення механізму відшкодування коштів з Державного бюджету України за проведену ідентифікацію тварин для власників тварин – фізичних осіб.

Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Стефанишина О.В. та керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл відзначили, що даний законопроект пройшов перевірку Урядовим офісом та є одним з пріоритетних в адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.