Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» підбило підсумки роботи за півроку та окреслило плани роботи на ІІІ квартал

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» підбило підсумки роботи відокремлених структурних підрозділів та структурних підрозділів з ідентифікації і реєстрації тварин за 6 місяців 2018 року, а також окреслило плани роботи на ІІІ квартал 2018 року.

Цій темі була присвячена нарада, яка відбулася 26 червня 2018 року за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, директора ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігоря Клименка та керівників обласних філій Агентства.

Голова Держпродспоживслужби, вітаючи учасників наради, наголосив на важливості функціонування в Україні сучасної системи ідентифікації та реєстрації тварин. Він зазначив, що Україна уже пройшла тривалий шлях розвитку баз даних, починаючи від паперових картотек даних для племінної роботи, обліку продуктивності тварин та ветеринарних обстежень. В останні два роки роботі у цьому напрямку приділяється надзвичайна увага з метою створення сучасних всеохоплюючих електронних державних баз даних, що містять у своїй структурі необхідну інформацію як для ефективного господарювання у тваринництві, так і для вдосконалення  власником тварин особистого господарства.

Для цього, за його словами, ведеться робота над створенням відповідного сучасного програмного забезпечення та його інтеграції в глобальну інтелектуальну IT-систему. Очікується, з наступного року Агентство вже працюватиме в рамках сучасних ІТ-рішень.

«У питаннях подальшого удосконалення роботи Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин і системи ідентифікації в цілому державне підприємство може розраховувати на всебічну підтримку Держпродспоживслужби», – запевнив Голова Держпродспоживслужби.

Володимир Лапа також акцентував увагу присутніх на необхідності поглиблювати комунікацію Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин з центральним апаратом Держпродспоживслужби, її територіальними органами, а також з владою на місцях. 

У свою чергу директор ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок зауважив, що серед основних завдань роботи Агентства – забезпечення безперебійного функціонування системи ідентифікації та реєстрації тварин та своєчасність внесення інформації до Єдиного державного реєстру тварин. Особливо це важливо в контексті надання дотацій за вирощування молодняка ВРХ до 13-ти місячного віку, які належить фізичним особам, та корів, які утримуються юридичними особами.

Не менш важливим, за його словами, є актуалізація даних Єдиного державного реєстру тварин. «Наявність достовірних даних є основною цінністю державного реєстру. Яку б він не мав технічно сучасну систему підтримки, але якщо у ньому містяться недостовірні дані, то ефективність проведеної роботи буде дорівнювати нулю», – заявив Ігор Клименок.

Окремо він наголосив на необхідності внесення змін до нормативно-правових актів з ідентифікації і реєстрації тварин, спрямованих на адаптацію українського законодавства до європейського та забезпечення простежуваності за обігом тварин. При цьому директор державного підприємства звернув увагу на уже прийняті законодавчі новації та необхідності посилення роз’яснювальної роботи щодо їх застосування серед суб’єктів господарювання.

«Зараз Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин таку роботу проводить з профільними асоціаціями. Завдяки співпраці з територіальними органами Держпродспоживслужби Агентство має намір посилити її і на регіональному рівні», – додав Ігор Клименок.

Також за його словами, слід продовжити інформування власників тварин про необхідність ідентифікації та реєстрації тварин та переваги, які отримує власник.

До завдань ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» також відноситься впровадження власного виробництва засобів ідентифікації та реєстрації тварин, яке забезпечить отримання бирок європейської якості.

Крім того, у планах – проведення спільних з Держпродспоживслужбою навчань інспекторів ветеринарної медицини з питань використання інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі тварин та програмних продуктах Держпродспоживслужби. Це дозволить забезпечити простежуваність обігу тварин, а також забезпечити контроль за ефективністю проведення епізоотичних заходів та заходів державного моніторингу особливо небезпечних хвороб тварин.

Довідково

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» було створено наказом Міністерства аграрної політики України від 29 липня 2002 року № 213.

Метою ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин є встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України, попередження обігу тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров’я тварин та пов’язаний із цим захист здоров’я людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.