Сквирською РДА проведено семінар-нараду на тему: «Створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»

У семінарі взяли участь Іван Турчак заступник голови Київської ОДА,  Сергій Бистро керівник Київської філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», Сергій Мандзеула начальник відділу Департаменту агропромислового розвитку КОДА, Віра Яроха головний спеціаліст відділу розвитку тваринництва та селекційно-племінної роботи департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА, Микола Паламарчук, Володимир Єфімець начальник відділу постачання сировини ПАТ «ЖЛК-Україна», Микола Сиворакша начальник управління АПР Сквирської РДА, фахівці управління АПР Сквирської райдержадміністрації Світлана Романюк,  Валентина Римаренко, в.о. начальника Держпродспоживслужби Сквирського району Люмила Маційчук, начальник Сквирської лікарні ветмедицини, сільські голови Сквирського району.

Заступник голови Київської обласної адміністрації Іван Турчак привітав учасників семінар-наради і наголосив, що питання створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів є особливо актуальним. Розповів про суттєву державну підтримку сільського господарства у 2018 році, на підтримку якого цього року виділено 6,3 мільярди гривень, отримати які сільгоспвиробник може через багато програм. Проте, як наголосив заступник голови Київської обласної адміністрації Іван Турчак, ініціатива має йти від самих виробників, сталому сільському розвитку сприятиме і підтримка керівників органів місцевого самоврядування.

Сергій Бистро – керівник Київської філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» доповів, що Державне підприємство  «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» виконує комплекс робіт з реєстрації та ідентифікації тварин. Кінцевою метою запровадження ідентифікації тварин є створення в Україні належної системи відслідкування походження та етикування тваринної продукції, що сприятиме забезпеченню населення України високоякісними та безпечними м’ясо-молочними продуктами і отриманню достовірної інформації про умови їх виробництва, підвищенню довіри споживача до якісної продукції. Також  роз’яснив  порядок надання відповідей на запити, що надходять від селищних рад і територіальних громад стосовно наявності в ЄДРТ молодняку великої рогатої худоби, на який передбачена спеціальна бюджетна дотація.

Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою КМУ від 7.02.2018 року №107 (спеціальні бюджетні дотації за вирощування молодняку великої рогатої худоби) доповіла Віра Яроха, головний спеціаліст відділу розвитку тваринництва та селекційно-племінної роботи департаменту АПР КОДА.

Учасники семінару обговорили проблеми, які хвилюють: зокрема, щодо створення кооперативів, розподілу пасовищ Держгеокадастром області без погодження з громадами, оформлення документів для отримання дотацій за вирощування молодняку великої рогатої худоби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.