Обмін досвідом з представником з Італії

13.07.2017 відбулась зустріч з представником міністерства охорони здоров’я Італії (Мinistero della Salute -ветеринарний підрозділ) Франческо Галуппо (Francesco Galuppo), який ознайомив з системою ідентифікації і реєстрації тварин та заходів, що забезпечують належну простежуваність продукції тваринного походження. Також в процесі знайомства з особливостями системи ідентифікації в Україні відмітив високу якість організації окремих ідентифікаційних процесів в нашій країні.
Особливостями системи ідентифікації та реєстрації в Італії та системи контролю за безпечністю, та якістю продукції тваринного походження є:
1. Тісно пов’язана дворівнева інформаційна система для сільськогосподарських тварин (національна та регіональна);
2. Інформаційна система для ідентифікації котів та собак;
3. Ідентифікація охоплює всі види сільськогосподарських тварин (ВРХ, свині, вівці, кози, коні, птиця, бджоли, аквакультура, хутрові звіри тощо, а також циркових, зоопаркових та інших диких тварин, що утримуються в неволі та напіввільних умовах;
4. Система перевезення живих тварин ліцензована та обов’язково відстежується за допомогою GPS навігації;
5. Забій тварин проводиться тільки на забійних пунктах у тому числі є окрема процедура для ритуального забою. Існує можливість подвірного забою для власного споживання певний час перед новим роком але не більше двох голів на сім’ю, та з попереднім отриманням сертифікату на знання способів та правил гуманного забою тварини;
6. Суттєві штрафи за недотримання вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин, в залежності від типу порушення вони сягають 10 тис. євро та вище.
За підсумком зустрічі Франческо Галуппо було запропоновано налагодити співпрацю з італійським центром ідентифікації і реєстрації тварин (IZSVe) з метою обміну досвідом, надання методично – технологічної допомоги у розбудові інформаційно – аналітичної системи в Україні та формування нормативно-правової бази, що поліпшить контроль за безпечністю продуктів тваринного походження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.