Зустріч з представниками Асоціації свинарів України

07 лютого 2019 року відбулася зустріч між керівництвом та працівниками Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» та представниками Асоціації свинарів України.

На зустрічі обговорили проблемні питання реєстрації переміщення молодняка між господарствами юридичного сектора; можливості  ідентифікації  товарних свиней шляхом татуювання номером господарства не лише на зовнішній поверхні стегна. Було висвітлено також  проблеми подання реєстраційних документів на свиней  щодо їх ідентифікації та переміщення і формування та подання звітності щодо наявності та руху поголів’я свиней в господарстві.

Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок зауважив щодо важливості дієвої системи ідентифікації та реєстрації тварин в підтримці рівня епізоотичної безпеки країни, особливо у галузі свинарства, та зазначив, що наразі спільно з Держпродспоживслужбою ведеться робота над модернізацією Єдиного державного реєстру тварин, яка передбачає створення електронного кабінету власника тварини, що в результаті надасть змогу реалізувати механізм електронного обліку поголів’я та спростити і прискорити деякі процедури по реєстрації тварин, внесення інформації про їх переміщення та забій.

В ході зустрічі було обговорено та узгоджено форму звіту про наявність та рух поголів’я свиней в господарстві. Учасники зустрічі домовились про  співпрацю у розробці та розвитку електронного кабінету власника в Єдиному державному реєстрі тварин, який в тому числі дозволить передавати звітність щодо поголів’я свиней, передбачену законодавством, та уникнути паперової форми звітності.

Було обговорено можливості внесення певних змін до чинного порядку ідентифікації та реєстрації свиней, а саме щодо збільшення терміну ідентифікації приплоду племінних свиней. На думку представників Асоціації свинарів України коректним є змінити строки з 2-х до 4-х місяців, що більше відповідає технологічному процесу вирощування свиней на підприємствах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.