Зустріч представників ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» та Офісу ефективного регулювання (BRDO) щодо обговорення наявних і актуальних проблем ринку меду в Україні з метою напрацювання ефективних рішень.

10 січня 2019 року відбулась зустріч між представниками Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» та  Офісом ефективного регулювання (BRDO) з метою обговорення питання детінізації галузі бджільництва.

За даними Мінагрополітики, в Україні 98% виробництва меду в Україні зосереджено в приватних господарствах населення і лише 2% виробляється зареєстрованими суб’єктами господарювання.

Регуляторне поле ринку меду в Україні складають 44 акти. Профільний закон «Про бджільництво» має низку недоліків та не охоплює всіх аспектів регулювання, необхідних для повноцінного розвитку ринку – зазначив керівник сектору «Сільське господарство» BRDO Андрій Заблоцький.

До прикладу, в українському класифікаторі видів економічної діяльності відсутній код, за яким можна ідентифікувати суб’єкта господарювання як виробника меду. Крім того, відсутній реєстр чи інша форма обліку бджолярів місцевими органами державної влади, і відповідальності за відсутність реєстрації пасіки.

Наразі, галузь бджільництва перебуває в тіні та, як наслідок – існує велика проблема у підрахунку кількості суб’єктів ринку, виробленого меду та джерел його походження.

Ситуація пояснюється складною процедурою реєстрації пасік. Щоб офіційно виробляти мед, необхідно пройти безліч інстанцій, отримати “паспорт пасіки” та документи щодо районування бджіл.

Тому прості правила реєстрації пасік та створення надійної системи обліку бджолосімей позитивно вплинуть на ринок меду  галузі бджільництва в Україні – зауважив директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок.

Так, Закон «Про бджільництво» передбачає видачу ветеринарно-санітарного паспорту, а Закон «Про ветеринарну медицину» – ні. Законодавча невідповідність створює підстави для несвоєчасної реєстрації бізнесу, неефективності його ведення та, як наслідок, відсутності простежуваності меду.

За результатами зустрічі сторони дійшли висновку щодо необхідності напрацювань змін до законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.