Зміни в законодавстві з ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби, овець і кіз

13 березня 2018 року в Офіційному віснику України, після опублікування наберуть чинність накази Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04 грудня 2017 року № 642 “Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби”, зареєстрованого Міністерством юстиції України
13 лютого 2018 року за № 166/31618 та від 16 січня 2018 року № 20 “Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз” затвердженого Міністерством юстиції України 07 лютого 2018 року за № 155/31607 (далі – Порядки).

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до нових Порядків:

  1. Передбачається здійснення власником щорічної інвентаризації поголів’я великої рогатої худоби, овець і кіз в господарстві юридичної особи у розрізі статево-вікових і виробничих груп для приведення у відповідність даних Єдиного державного реєстру тварин до фактично наявного поголів’я тварин, що утримується та розводиться у господарстві, за участю спеціаліста державної установи (закладу) ветеринарної медицини.
  2. Реєстраційні документи завірятимуться лише підписом власника без застосування печатки для юридичної особи чи фізичної особи – підприємця;
  3. Передбачається впровадження на законодавчому рівні можливості використання електронного документообігу;
  4. Передбачається встановлення строків подання, внесення даних до Єдиного державного реєстру тварин, оформлення ідентифікаційних документів згідно Законом України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин”.

Після набрання чинності Порядками, накази Міністерства аграрної політики України від 17 вересня 2003 року № 342 та від 31 грудня 2004 року № 498, втратять чинність.

З повним текстом Порядків можна ознайомитися на сайті державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” в розділі “Законодавство”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.