Зміни в законодавстві з ідентифікації та реєстрації свиней

22 червня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 травня 2019 року № 243 «Про затвердження Змін до Порядку ідентифікації та реєстрації свиней», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 травня 2019 року за
№ 565/33536 (далі – Зміни), після його офіційного опублікування у виданні «Урядовий кур’єр» № 116

Для забезпечення належного контролю за епізоотичною ситуацією в країні та появою нових господарств з утримання та розведення тварин, які є окремими одиницями епізоотичного контролю, до реєстраційної картки господарства додано норму щодо завірення її спеціалістом державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство.

Дане засвідчення реєстраційної картки господарства не потребуватиме оформлення чи отримання додаткових документів (довідок) з підтвердження ветеринарно-санітарного стану (благополуччя) господарства, що скоротить витрати часу власника.

Також, Зміни встановлюють чіткі вимог до бирок для ідентифікації та реєстрації свиней з метою підвищення якості засобів ідентифікації.

Тварин, яких проідентифіковано вушними бирками попереднього зразка, не потрібно буде переідентифіковувати вушними бирками нового зразка. У разі втрати вушної бирки попереднього зразка, заміна буде здійснюватися вушною биркою нового зразка, але з тим самим ідентифікаційним номером, що був на попередній.

На сьогоднішній день є велика кількість порушень пов’язаних із наданням неправдивої інформації про наявність тварин у господарстві. Для забезпечення достовірності, регуляторним актом встановлено вимогу засвідчення спеціалістом державної установи (закладу) ветеринарної медицини відомості переміщення тварин під час видачі обов’язкових ветеринарних документів на переміщення.

Із врахуванням сучасних підходів до обліку поголів’я свиней з урахуванням змін та доповнень до форми звітності ініційованих провідними господарствами галузі та узагальнених Асоціацією «Свинарі України», внесено зміни до форми Звіту про наявність та рух поголів’я свиней у господарстві. Передбачається досягти істотного полегшення системи звітування в рамках періодичної інвентаризації поголів’я свиней у господарстві та подання щомісяця Адміністратору Реєстру тварин звіту про наявність і рух поголів’я свиней у господарстві за встановленою формою, пропонується спрощення форми вищезазначеного звіту. Насамперед, в основу обліку поголів’я передбачено покласти принцип технологічно-вікових груп свиней, що обумовлено вимогами сучасного програмного забезпечення, яким користуються наразі виробники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.