Відбувся семінар ФАО зі збереження бурої карпатської породи худоби

11-12 вересня 2019 року в м. Києві на базі готелю «Україна» відбувся семінар, проведений Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) в рамах проекту «Збереження та сталий розвиток порід подвійного напряму використання у східній Європі».

У семінарі взяли участь делегації Вірменії, Грузії та України, до складу яких увійшли  представники департаментів тваринництва міністерств сільського господарства країн, племінних асоціацій, асоціацій з розведення бурої худоби,  інститутів тваринництва та організацій, які займаються розведенням та утриманням тварин, а також команди ФАО – куратори проекту. Від державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у семінарі участь взяли директор підприємства Ігор Клименок та заступник начальника технологічного відділу Алла Паришкуро.

Основною темою семінару було збереження спорідненої худоби бурої карпатської та бурої кавказької порід, які залишились переважно в гірських районах України, Вірменії та Грузії. Були заслухані звіти представників асоціацій та наукових інститутів країн з вивчення наявного у них генофонду та напрями роботи для збереження і покращання породи.

В межах семінару обговорено подальші цілі розведення породи, механізм запису продуктивності тварин, генетична оцінка та відбір породних тварин,  кроки створення племінної книги породи. Особливу увагу було акцентовано на ролі ідентифікації тварин для проведення будь-якої ефективної роботи з поголів’ям худоби та наявності електронного реєстру ідентифікованих тварин для обліку тварин, їх походження та продуктивності.

Директор державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок розповів про розвиток та сучасний стан системи ідентифікації та реєстрації тварин в Україні та наголосив, що у країні повноцінно функціонує електронна база даних ідентифікованих тварин – Єдиний державний реєстр тварин. Наразі на базі Єдиного державного реєстру тварин планується створити племінний модуль бази даних для обліку інформації щодо племінних тварин: їх предків та нащадків, росту та розвитку, продуктивності та оцінці племінної цінності.

В ході семінару було визначені подальші кроки зі збереження та розвитку  бурої карпатської породи худоби, цілі її розведення, механізм вдосконалення. Учасники підкреслили необхідність запровадження і ведення електронної бази даних обліку походження та продуктивності тварин в кожній країні для планомірної роботи не лише з бурою карпатською, а і з іншими породами з метою їх збереження та поліпшення продуктивних якостей.

2 коментарі

  • Андрій :

    Доброго дня. Мене звати Вндрій калинка я є завідувач відділом тваринництва веду проект з мясного скотарства з виведенням буковинського зонального типу мясного комолого сименталу худоби в умовах Карпатського регіону України. У наявності є 650 корів з такою кровністю американськоб, канадською, австрійчькою та німецькою. Таких тварни не має в Україні та у Євросоюзі. Не один рік а 20 років Буковинська державна с/г дослідна станція НААН вела проект по збереженню породи пінцгау, що аклматизувалася у гірській місцевості Буковинських Карпат. Обідно що її не віднесено до збереженнюята її розвитку в Українських Карпатах. Ця порода розводитьчя у регіоні Буковина, ще з 1848 року. Вона теж є зникающая і її не обхідно віднести до ФАУ. Хотів би співпрацювати. І чекаю відповіді. Гарного вам завершеного дня. Науковець Андрій калинка.

  • Андрій :

    Доброго дня. Мене звати Вндрій калинка я є завідувач відділом тваринництва веду проект з мясного скотарства з виведенням буковинського зонального типу мясного комолого сименталу худоби в умовах Карпатського регіону України. У наявності є 650 корів з такою кровністю американськоб, канадською, австрійчькою та німецькою. Таких тварни не має в Україні та у Євросоюзі. Не один рік а 20 років Буковинська державна с/г дослідна станція НААН вела проект по збереженню породи пінцгау, що аклматизувалася у гірській місцевості Буковинських Карпат. Обідно що її не віднесено до збереженнюята її розвитку в Українських Карпатах. Ця порода розводитьчя у регіоні Буковина, ще з 1848 року. Вона теж є зникающая і її не обхідно віднести до ФАО.Хотів би співпрацювати. І чекаю відповіді. Гарного вам завершеного дня. Науковець Андрій калинка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.