Відбулася нарада з керівниками філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин»

31 липня 2019 року в приміщенні Держпродспоживслужби за адресою вул. Антоновича, 174, м. Київ було проведено нараду за участю керівників структурних підрозділів та обласних філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з підведення підсумків роботи за 6 місяців 2019 року, а також окреслено плани роботи та завдання на друге півріччя 2019 року.

Нараду було проведено під керівництвом директора ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігоря Клименка і першого заступника директора Володимира Титенка та за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи.

Володимир Лапа відзначив важливу роль працівників філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у запровадженні та розвитку електронних реєстрів ідентифікованих тварин і видачі ветеринарних документів на території держави, а у майбутньому – їх інтеграції в глобальну інтелектуальну IT-систему.

Голова Держпродспоживслужби зазначив, що наразі в Єдиному державному реєстрі ветеринарних документів (ЄДРВД) працюють понад 4,5 тис. спеціалістів районних та обласних державних установ ветеринарної медицини,  з моменту запровадження ЄДРВД через нього видано 281,5 тис ветеринарних документів. З початку липня до ЄДРВД  активно завантажуються скановані копії міжнародних ветеринарних сертифікатів, міжнародних сертифікатів, сертифікатів здоров’я тощо, яких наразі наявно понад 2,3 тис.

Володимир Лапа підкреслив надзвичайну важливість співпраці філій Агентства з територіальними органами Держпродспоживслужби та установами ветеринарної медицини і неможливість досягнення значних результатів у справі забезпечення простежуваності за тваринами та продукцією тваринного походження без такої взаємодії, а також поставив перед підприємством завдання не знижувати темпи виконання поставлених  завдань із забезпечення належного функціонування системи ідентифікації і реєстрації тварин та підтримки достовірності даних в Єдиному державному реєстрі тварин.

Директор підприємства Ігор Клименок під час доповіді наголосив, що для приведення у відповідність українського законодавства до європейських вимог щодо простежуваності переміщення тварин та продукції тваринного походження потрібно внести відповідні зміни до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

В той же час впровадження інформаційної системи з видачі ветеринарних документів (ЄДРВД), що тісно співпрацює з Єдиним державним реєстром тварин під час оформлення переміщень сільськогосподарських тварин, якісно поліпшило достовірність даних в ЄДРТ, забезпечило єдиний підхід до видачі ветеринарних документів на всій території країни, що значно збільшило прозорість та зменшило корупційні ризики при наданні таких адміністративних послуг.

Перший заступник директора Володимир Титенко доповів, що фінансовий план на перше півріччя поточного року підприємство виконало за основними показниками повною мірою, а отриманий за цей період прибуток на 1,5% вищий, ніж отриманий за аналогічний період минулого року. Також Володимир Титенко проаналізував  економічні показники роботи філій за І півріччя 2019 року, оцінив роботу філій з огляду на їх прибутковість для підприємства та поставив перед керівниками філій завдання з покращення економічного стану підприємства.

В ході наради було заслухано доповідь начальника технологічного відділу Віталія Комаровського, який розповів про зміни в законодавстві з ідентифікації і реєстрації ВРХ, свиней, овець і кіз, затверджені в поточному році, акцентував увагу на вимогах законодавства з ідентифікації і реєстрації тварин у разі експорту тварини та взаємодії регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті із структурними підрозділами Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин». Віталій Комаровський вказав на важливість роботи філій зі спеціалістами державних установ ветеринарної медицини та регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду щодо вивчення особливостей процесу оформлення відповідних документів, реєстрації фактів щодо переміщення тварин у Реєстрі тварин.

Заступник начальника технологічного відділу Алла Паришкуро  детально зупинилась на особливостях ідентифікації і реєстрації коней, практичних моментах оформлення реєстраційних документів, внесення до Єдиного державного реєстру тварин даних про господарства утримання, окреслила зміни, які планується внести до чинного законодавства з ідентифікації і реєстрації коней, та зауважила, що приведення вітчизняної системи ідентифікації та реєстрації коней у відповідність до вимог законодавства ЄС, зокрема щодо вимог, встановлених до паспорта коня, дозволить досягти визнання наших ідентифікаційних документів коней на рівні європейських країн.

Начальник відділу кадрів Людмила Гайдук довела до присутніх інформацію про проведення атестації працівників підприємства та виконання плану за відпустками працівників у поточному році згідно з графіком. Людмила Гайдук із задоволенням відзначила успішне складання атестації усіма учасниками та високий професійний рівень усних і письмових відповідей працівників.

Наталія Чернецька, начальник відділу Реєстру тварин, проаналізувала  основні показники стану  ідентифікації і реєстрації тварин за І півріччя 2019 року і відзначила низький рівень ідентифікації поголів’я приплоду великої рогатої худоби у фізичному секторі, що склав лише близько 20% від розрахункового приплоду на поточний рік, але показник ідентифікації приплоду у юридичному секторі тримається на рівні показника минулого року і складає наразі 76%. Також протягом півріччя ведеться успішна робота із списання поголів’я худоби, яка рахується в Реєстрі тварин за забійними підприємствами. Завдяки успішній роботі філій із забійними підприємствами та офіційними ветеринарними лікарями з питань оформлення та реєстрації фактів забою кількість такого поголів’я скорочено втричі.

Перед керівниками філій було поставлено завдання не знижувати рівень ідентифікації та реєстрації тварин і наголошено на необхідність залучення державних установ ветеринарної медицини до проведенні інвентаризації поголів’я худоби в господарствах з розведення та утримання тварин  юридичного сектору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.