Проведено нараду-семінар з ідентифікації тварин та її роль у забезпеченні належної прослідковуваності за обігом тварин та продукції тваринного походження  

07 грудня 2017 у м. Києві в приміщенні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів по вул. Антоновича, 174 відбулось нарада-семінар на тему “Функціонування системи ідентифікації і реєстрації тварин в Україні та її роль у забезпеченні належної прослідковуваності за обігом тварин та продукції тваринного походження”

В нараді-семінарі прийняли участь працівники Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, які відповідальні за проведення ідентифікації, реєстрації тварин та видачу ветеринарних документів на переміщення тварин.

Під час наради-семінару:

Клименок І.М. (директор державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”) відзначив роль системи ідентифікації та реєстрації тварин в забезпеченні належного державного контролю в сфері обігу тварин та продукції тваринництва та наголосив, що запобігти виникненню і швидкому розповсюдженню захворювань, виробництву неякісної тваринницької продукції можливе при належній простежуваності за обігом тварин та продукції тваринного походження. Така швидкість і точність є можливою лише за умови вчасної ідентифікації і реєстрації всіх тварин (які підлягають ідентифікації та реєстрації) на території держави та зосередження в центральній державній автоматизованій базі даних Єдиного державного реєстру тварин відомостей про ідентифікованих тварин, від яких отримують тваринницьку продукцію, господарства їх походження та перебування, переміщення, власників, місць забою, переробки, утилізації тварин.

Комаровський В.В. (начальник технологічного відділу державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”) доповів про підготовлені проекти змін у законодавство з ідентифікації та реєстрації тварин, проходження погодження їх у зацікавлених міністерствах та відомствах, аналіз норм чинного законодавства в порівнянні до норм, що пропонуються в розроблених проектах нормативно-правових документів та зазначив, що всі запропоновані зміни направлені на оптимізацію технологічних процесів ідентифікації та реєстрації тварин, зменшення документообігу, можливість впровадження електронного документообігу, адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Бистро С.М. (керівник Київської філії державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”) розповів про основні функції структурних підрозділів державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” та державних установ ветеринарної медицини, їх взаємодія у проведені ідентифікації та реєстрації тварин у фізичних та юридичних осіб та зауважив, що ефективність роботи щодо проведення ідентифікації та реєстрації тварин на пряму залежить від поінформованості власника тварини про основні вимоги законодавства та державної підтримки.

Чернецька Н.П. (начальник відділу Реєстру тварин державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”) розповіла технологічний процес реєстрації тварин, що утримуються в господарствах юридичних та фізичних осіб сьогодні та після внесення змін до законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин, аналіз даних Єдиного державного реєстру тварин щодо основних порушень при реєстрації та звернула увагу на те, що на ефективність контролю за виконанням норм законодавства впливає мораторій на проведення перевірок.

Гамза А.М. (головний спеціаліст відділу реєстрації тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів) звернув увагу на взаємозв’язок ветеринарних та ідентифікаційних документів у системі державного контролю та основні порушення при видачі ветеринарних документів і наголосив, що видача ветеринарних документів на неідентифікованих тварин заборонена.

По завершенню наради-семінару було запропоновано та погоджено присутніми провести заходи для актуалізацію даних Єдиного державного реєстру тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.