Триває робота із вдосконалення системи ідентифікації та реєстрації коней в Україні

 

04 липня 2019 року відбулася робоча зустріч між керівництвом та працівниками Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» та президентом Асоціації кіннозаводчиків  України і віце-президентом Всеукраїнської Федерації кінного спорту України.

Метою зустрічі було напрацювати спільну позицію щодо видачі ідентифікаційних документів на племінних та спортивних коней, електронної ідентифікації коней та вимог до мікрочипів, щодо реєстрації господарств утримання та  переміщень коней територією країни.

Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок акцентував увагу на необхідності реєстрації всіх коней у Єдиному державному реєстрі тварин.

Президент Асоціації кіннозаводчиків України Тетяна Ільницька зазначила, що наявність та обіг декількох паспортів у одного коня є порушенням вимог європейського законодавства і необхідно унеможливити практику отримання  кількох ідентифікаційних документів на тварину.

Було обговорено та погоджено правомірність використання паспортів племінних коней, виданих визнаними міжнародними племінними організаціями, представленими на офіційному сайті Європейської комісії у розділі «Зоотехнія», форма яких відповідає вимогам виконавчого регламенту комісії ЄС № 2015/262 від 17 лютого 2015 року, що встановлює правила в частині методів ідентифікації коней.

Віце-президент Всеукраїнської Федерації кінного спорту України Юлія Пархоменко підтвердила доцільність використання паспортів племінних коней, виданих визнаними міжнародними племінними організаціями, та відзначила необхідність наявності у такому паспорті певної відзнаки, яка свідчила б про факт реєстрації тварини у Єдиному державному реєстрі тварин.

З метою наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині електронної ідентифікації коней, що утримуються на території України, в ході зустрічі було узгоджено обов’язковість електронної ідентифікації мікрочипом для таких коней:

  • з відомим походженням;
  • які отримують паспорта міжнародних  племінних організацій;
  • які переміщуються за межу країни.

Згідно з вимогами законодавства України з ідентифікації та реєстрації коней до структури коду мікрочипів, які використовуються для електронної ідентифікації коней, входить код країни, де тварину чиповано. Учасниками зустрічі було підтримано необхідність ідентифікувати тварин саме мікрочипами, офіційне забезпечення якими здійснює Адміністратор Реєстру тварин, що дозволить забезпечувати необхідну простежуваність.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.