Триває робота із вдосконалення системи ідентифікації та реєстрації коней в Україні

Відбулася робоча зустріч представників Всеукраїнської Федерації кінного спорту України (ВФКСУ), Асоціації кіннозаводчиків  України, Французької рисистої асоціації в Україні, департаменту тваринництва Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України та Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Зустріч робочої групи було проведено для напрацювання змін до процесу ідентифікації та реєстрації коней, які необхідні для адаптації законодавства України до законодавства ЄС на виконання пункту 54 Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 228-р.

Під час зустрічі обговорено питання запровадження електронної ідентифікації мікрочипом всього поголів’я коней в Україні, вимог до номерів мікрочипів, процесу реєстрації коней, видачі паспортів коней, передбачених законодавством України, та їх змісту.

Згідно з вимогами законодавства України з ідентифікації та реєстрації коней до структури коду мікрочипів, які використовуються для електронної ідентифікації коней, входить код країни, де тварину чиповано, та код організації, яка виготовила мікрочип. Учасниками зустрічі було підтримано необхідність ідентифікувати тварин саме мікрочипами, офіційне забезпечення якими здійснює Адміністратор Реєстру тварин, що дозволить забезпечувати необхідну простежуваність.

Генеральний секретар ВФКСУ Ганна Скабард відзначила, що коні, які беруть участь у змаганнях, ідентифіковано мікрочипами та на цих коней додатково видається паспорт спортивного коня відповідно до вимог Міжнародної федерації кінного спорту. Ганна Скабард запропонувала обговорити співпрацю ВФКСУ та Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» в частині обміну інформації між організаціями, впровадження єдиного паспорта на коня в Україні, проведення спільних семінарів-практикумів за участю лікарів державних установ (закладів) ветеринарної медицини, ліцензованих приватних ветеринарних лікарів, які співпрацюють з ВФКС, із проведення ідентифікації та реєстрації коней, оформлення реєстраційної картки коня, а також залучення таких лікарів до проведення графічного та письмового опису відмітин і прикмет коня та звірення опису.

Президент Асоціації кіннозаводчиків України Тетяна Ільницька зазначила, що при роботі Ассоціації та ВФКСУ з власниками коней, які вже зареєстровані у Єдиному державному реєстрі тварин, часто виникає потреба підтвердити актуального власника коня згідно даних Єдиного державного реєстру тварин. Для спрощення роботи з перевірки достовірності даних про власника коня було б доцільним зробити відкритою інформацію про коня та його власника в Єдиному державному реєстрі тварин. Також Тетяна Ільницька відзначила, що за європейською практикою можна  проводити електронну зміну власника коня, подавати заявку на сайт та завіряти її електронно-цифровим підписом.

Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок визнав слушність надання такої інформації та акцентував увагу присутніх, що більшість даних про власників коней з Єдиного державного реєстру тварин відповідно до Закону України «Про персональні дані» є особистою інформацією, що не підлягає розголошенню без згоди власника. Наразі здійснюється розробка нового програмного продукту  «Єдиний державний реєстр тварин», в якому для власників тварин передбачений електронний «Персональний кабінет власника», який надасть можливість власнику самостійно вносити певну інформацію про своїх тварин, робити замовлення на поповнення товарно-матеріальних цінностей (мікрочипів, реєстраційних карток) тощо.

Ігор Клименок наголосив, що при оформленні ветеринарних документів на переміщення коней  ЄДРВД взаємодіє з Єдиним державним реєстром тварин і видача ветеринарного документа можлива лише за умови, що у Реєстрі тварин вказаний актуальний власник коня. Якщо за ветеринарним документом на переміщення коня звернувся власник (або уповноважена ним особа), який не підтверджується даними Реєстру тварин, ветеринарний документ не буде видаватися до внесення до Реєстру тварин даних про зміну власника коня.

До уваги робочої групи був представлений макет паспорта коня, форма якого відповідає вимогам виконавчого регламенту комісії ЄС № 2015/262 від 17 лютого 2015 року, що встановлює правила в частині методів ідентифікації коней та вимоги до паспорта коня.

Було акцентовано увагу на наявність на перших сторінках паспорта QR-коду, за яким можна буде перевірити достовірність інформації в паспорті  даним Реєстру тварин.

За результатами робочої зустрічі було вирішено, що на території України доцільне запровадження електронної ідентифікацію всіх коней мікрочипом, реєстрацію у Єдиному державному реєстрі тварин та отримання паспорта коня до досягнення ними 12 місячного віку, але до переміщення за межі господарства; виключенням для цієї вимоги є лише переміщення лошати під матір’ю.

Графічний та письмовий опис відмітин та прикмет коня згідно з затвердженою інструкцією передбачити для  коней  з відомим походженням,  спортивних коней, для тих, що виїжджають за межі країни, та за бажанням власника коня; для інших коней, ідентифікованих мікрочипом, встановити мінімальну кількість ідентифікаційних ознак (відмітин та прикмет), які вказувати у реєстраційній картці коня. Передбачити завірення реєстраційної картки коня спеціалістами державних установ (закладів) ветеринарної медицини, у зоні обслуговування яких знаходиться господарство перебування коня, та узгодити макети паспорта коня відповідно до пропозицій, наданих учасниками робочої групи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.