Приклад співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

Питання забезпечення ефективного використання коштів, передбачених у державному бюджеті на спеціальну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах населення є актуальним наразі як для тваринництва України в цілому, так і для Львівської області зокрема. Так, згідно інформаційної довідки про стан розвитку агропромислового комплексу Львівщини за І півріччя 2018 року https://loda.gov.ua/agr_plany_roboty_ta_zvity, особливістю тваринницької галузі області є те, що 282,1 тис. особистих селянських господарств утримують понад 90% поголів’я ВРХ і виробляють 90,4 % молока (500 тис. тон).

З метою отримання достовірної інформації про наявність тварин та можливості більш цілеспрямовано довести інформацію до власників тварин про надання бюджетних дотацій за утримання молодняка великої рогатої худоби та динамічної оцінки дієвості бюджетних програм у разі їх продовження на наступні роки, Львівська обласна державна адміністрація відповідно до доручення Голови О.М. Синютки № 50/0/6-18 від 11 вересня 2018 р. із залученням представників сільських, селищних або міських рад впродовж вересня-жовтня поточного року здійснила інвентаризацію зазначеного поголів’я за сприяння Головного управління Держпродспоживслужби в Львівській області та Львівської філії Державного підприємства «Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин». Отриману первинну інформацію в масштабах районів узагальнено за участі представників районних державних адміністрацій та районних управлінь Держпродспоживслужби.

Отримані результати дозволили місцевим органам самоврядування поінформувати власників тварин про можливість отримання бюджетних дотацій та ознайомити їх з вимогами законодавства, а Держпродспоживслужбі – нададуть можливість більш цілеспрямовано планувати та здійснювати ветеринарно-санітарні, в тому числі протиепізоотичні заходи.

Крім того, хочемо зазначити, що по результатам проведеної інвентаризації буде приведено у відповідність дані Єдиного державного реєстру тварин. Проаналізувавши проведену роботу можна зазначити, що спільною тенденцією для всіх районів області є значна наявність непроідентифікованих тварин, що становить 38 % від наявного поголів’я.

Зважаючи на значний відсоток непроідентифікованого поголів’я, звертаємо увагу власників тварин на необхідність дотримання чинного законодавства в частині ідентифікації та реєстрації худоби.

Викладена ініціатива є вдалим прикладом співпраці та синергічної роботи у досягненні позитивних результатів між обласними, районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та структурними підрозділами Держпродспоживслужби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.