Працівники Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» прийняли участь в обговоренні питань безпечності молока та молочних продуктів підчас XII Міжнародного молочного конгресу

03 та 04 березня 2020 року на базі KievExpoPlaza за адресою с. Березівка, вул. Амстердамська, 1, відбувся XIII Міжнародний молочний конгрес, який щовесни об’єднує понад 1 500 учасників молочного бізнесу для обговорення ключових питань галузі.

Участь в конгресі взяли заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький; уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко; координатор програм розвитку Продовольчої сільськогосподарської організації (ФАО) в Україні Михайло Малков; представники міжнародних організацій USAID, ФАО, ЄБРР та Світового банку; представники посольств Білорусі, Казахстану, Чеської Республіки, Канади, Німеччини, Нідерландів, Угорщини та США; власники та керівники провідних фермерських господарств Фінляндії, Литви, Латвії та Естонії, власники і керівники провідних фермерських господарств країни та представники ЗМІ. У заході також взяли участь директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок та керівник Київської філії підприємства Сергій Бистро.

Під час конгресу обговорювалися такі основні питання:

  • – нове земельне законодавство: поштовх до розвитку чи занепаду тваринництва;
  • – державна підтримка галузі: як і чому молочну галузь підтримують у світі, яка формула потрібна Україні;
  • – перспективи галузі до 2030 року;
  • – шлях до розвитку галузі – через кооперацію;
  • – зміни у вимогах харчового законодавства – невід’ємна умова до підняття іміджу молочної продукції «made in Ukraine» всередині країни та на експортних ринках;
  • – як виробляти молоко екстрагатунку: досвід українських молочних ферм;
  • – технології виробництва молока та управління сучасною МТФ

та підбивалися підсумки роботи національної молочної галузі і визначалися ключові напрямки розвитку на 2020 рік.

Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок взяв участь у дискусійному раунді та тему «Принципи НАСРР на МТФ: молоко і корми» та визначення вимог, які необхідно впроваджувати кожному конкретному господарству.

Під час дискусії Ігор Клименок зауважив, що Держпродспоживслужбою разом з Державним підприємством «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» протягом останніх трьох років проведено велику роботу по актуалізації даних Єдиного державного реєстру тварин, що позитивно вплинуло на покращення системи простежуваності за обігом тварин в Україні.

На сьогоднішній день поголівна ідентифікація великої рогатої худоби, ведення належного обліку поголів’я та руху тварин є обов’язковими для кожного суб’єкта господарювання.

Сергій Бистро під час свого виступу наголосив, що данні Єдиного державного реєстру тварин та безпосередньо ідентифікаційний номер тварини використовуються на всіх етапах вирощування великої рогатої худоби та підтверджується здоров’я і благополуччя даних тварин, а також безпечності молочної та м’ясної продукції, отриманої від них.

«Система ідентифікації і реєстрації тварин є надійним інструментом, на базі якого суб’єкт господарювання може довести, що його тварини здорові, і продукція від них є безпечною», – підсумував Ігор Клименок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.