Покращуємо простежуваність за обігом тварин

Завдяки роботі, проведеній Головними управліннями Держпродспоживслужби, Державним підприємством «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», та державними установами ветеринарної медицини впродовж останніх трьох років відмічається позитивна динаміка щодо кількості зареєстрованого приплоду як у господарствах юридичного сектору, так і в господарствах населення. У 2019 році загальна кількість  зареєстрованого приплоду великої рогатої худоби у юридичному секторі склала 94,3%, в той же час цей показник в  2016 році становив 79,8%. Щодо приватного сектора то показник реєстрації приплоду народженого впродовж року подвоївся.

Надання роз’яснень щодо вимог системи ідентифікації та реєстрації тварин   в поєднанні з належним здійсненням Держпродспоживслужбою своїх обов’язків і бажанням суб’єктів господарювання працювати відкрито та прозоро дають змогу достовірно відстежити походження  зареєстрованого приплоду великої рогатої худоби. Так за 2019 рік серед зареєстрованого приплоду в юридичному секторі 97% телят мають  відоме походження (тобто в Єдиному державному реєстрі тварин зареєстровані їх батьки та  господарство народження), в той же час у 2016 році цей показник становив 87%.

В приватних господарствах населення ця динаміка більш помітна, і якщо в 2016 році лише 13% молодняку реєструвалися в Єдиному державному реєстрі тварин із указанням ідентифікаційного номера їх матері, то в 2019 році 74% народжених телят зареєстровані з відомим походженням.

По кожному випадку виявлення неідентифікованих тварин, які були переміщенні до господарства без ветеринарних та ідентифікаційних документів, працівники Держпродспоживслужби проводять відповідне розслідування та у разі підтвердження фактів порушення вимог до переміщення тварин застосовуються заходи адміністративного впливу, передбачені законодавством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.