Підприємство відвідали представники Державної установи «Центр інформаційних систем в тваринництві» (Республіка Білорусь) для обміну досвідом

З 10 по 12 грудня 2019 року Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» відвідали представники  Державної установи «Центр інформаційних систем в тваринництві» (Республіка Білорусь) (далі – Центр) з метою обміну досвідом.

Основною метою діяльності Центру є забезпечення отримання достовірної інформації про ідентифікованих тварин, простежуваності тварин і продукції тваринного походження на території Республіки Білорусь. Предметом діяльності Центру є створення і впровадження автоматизованої інформаційної системи ідентифікації, реєстрації, простежуваності тварин і продукції тваринного походження.

У ході зустрічі було обговорено підходи та принципи на яких грунтується система ідентифікації і реєстрації в Україні та Республіці Білорусь, методики, якими керуються в країнах для забезпечення простежуваності тварин і продуктів тваринного походження.

Перший заступник директора Державної установи «Центр інформаційних систем в тваринництві» Лащук Сергій Федорович розповів про передумови створення центру, основні завдання, які стоять перед їхньою установою та з законодавчою базою Білорусії на основі якої вони працюють на території Республіки. Він наголосив, що перед Центром поставлено наступні завдання:

  • організація проведення заходів по ідентифікації тварин, простежуваності тварин і продукції тваринного походження;
  • забезпечення ідентифікації та реєстрації тварин в інформаційній системі;
  • здійснення накопичення інформації з метою створення основи для визначення шляхів розповсюдження хворих тварин;
  • здійснення обліку тварин в режимі реального часу;
  • здійснення аналізу ефективності режимів утримання тварин, проведення ветеринарно-санітарних заходів, переробки та реалізації продукції тваринного походження;

Делегатами також було продемонстровано роботу інформаційної системи (далі ІС) «AITS», яка складається з трьох взаємопов’язаних функціональних комплексів та двох ІС, а саме «Реєстр тварин», «Реєстр власників тварин» та «Реєстр засобів ідентифікації», які в свою чергу об’єднані в ІС «Тварини», окремо виділені ІС «Простежуваність» та ІС «Ветеринарна безпека», які активно обмінюються даними з ІС «Тварини».

Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Клименок Ігор Михайлович, розповів про роботу Підприємства, про виклики та завдання, які стоять перед Підприємством на даний час у забезпеченні ідентифікації і реєстрації тварин та простежуваності на території України.

Спеціалістами Державного підприємства було презентовано роботу Єдиного державного реєстру тварин та Єдиного державного реєстру ветеринарних документів. Делегати високо оцінили роботу Підприємства, яку воно провело в плані розробки та інтеграції інформаційних систем.

Учасники зустрічі домовились співпрацювати у зазначених напрямках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.