Підприємство, в рамках співпраці з профільними асоціаціями та бізнесом, провело зустріч з представниками Асоціації виробників молока

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» працює над підвищенням рівня обізнаності бізнесу стосовно дотримання вимог законодавства в галузі ідентифікації і реєстрації тварин на території країни та тісно співпрацює в цьому напрямку з профільними асоціаціями. Так 17 грудня 2019 року відбулась зустріч керівництва Державного підприємства з керівництвом Асоціації виробників молока.

У рамках зустрічі було обговорено цілу низку актуальних питань, які постали перед виробниками молока у галузі ідентифікації і реєстрації тварин.

Зокрема було обговорено питання якості бирок нового зразка. За словами представників профільної асоціації, якість бирок нового зразка значно поліпшилась, покращилась візуальне відображення номерів тварин, за рахунок замкового механізму з більш твердого матеріалу – значно зменшились втрати бирок, що скорочує витрати бізнесу на виготовлення дублікатів бирок.

Було також обговорено питання, щодо механізму формування вартості послуг за послуги ідентифікації і реєстрації тварин. Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок, зауважив, що при формуванні вартості послуг Підприємство чітко дотримується вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. № 392 «Про встановлення режиму цінового регулювання вартості послуг з ідентифікації та реєстрації тварин», згідно якої вартість послуг не може перевищувати ціну, розраховану за 20-відсотковою нормою рентабельності до витрат, здійснених на надання таких послуг.

Стосовно проведення інвентаризації поголів’я великої рогатої худоби, директор Державного підприємства, наголосив, що інвентаризація проводиться щорічно у присутності представника державної установи (закладу) ветеринарної медицини. В результаті проведення інвентаризації складається акт встановленого зразка, що підписується власником тварин або уповноваженою на це особою та представником державної установи (закладу) ветеринарної медицини. Необхідність проведення інвентаризації викликана  в першу чергу, необхідністю приведення даних Єдиного державного реєстру тварин у відповідність до фактично наявного в господарстві поголів’я тварин, що покращить в свою чергу простежуваність за обігом тварин. Для господарства у власності, якого перебувають ці тварини це дасть змогу уникнути непорозумінь при проведенні чергових та позачергових заходів державного контролю та подавати актуальні дані на отримання державної підтримки спрямованої на підтримку галузі тваринництва.

Велику увагу на зустрічі було приділено актуальному питанню – обліку молочної продуктивності на загальнодержавному рівні. Заступник директора зі зв’язків із громадськістю   Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк зауважила, що облік молочної продуктивності ведеться локально на багатьох профільних підприємствах, але єдиної загальнодержавної системи, яка б об’єднувала та систематизувала дані від окремих локальних баз даних на даний час не існує. Директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок також підтримав ідею, створення такої системи, яка б дала змогу вести облік молочної продуктивності в межах держави. Враховуючи досвід країн Європейського Союзу в яких аналогічні системи  запроваджені більше як 10 років тому, це дасть можливість молочній галузі країни:

  • вийти на якісно новий рівень продуктивності;
  • покращити селекцію тварин;
  • збільшити рентабельність виробництва молока;
  • порівняти показники молочної продуктивності підприємства з показниками інших підприємств.

Дана система для Держави є важливим інструментом здійснення державної політики у галузі тваринництва в т.ч. більш цілеспрямованого надання бюджетних дотацій та контролю за їх ефективністю.

Сторони домовились продовжувати співпрацю в зазначених напрямках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.