Підприємство тісно працює з профільними асоціаціями та бізнесом

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» продовжує тісно співпрацювати з профільними асоціаціями та бізнесом. Так 13 листопада 2019 року відбулася робоча зустріч між керівництвом та працівниками Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» та керівництвом Асоціації «Свинарі України» і представниками великих свинокомплексів України.

Підчас зустрічі було обговорено стан простежуваності за обігом свиней на території України та особливості ідентифікації молодняка товарних свиней перед переміщенням його до інших суб’єктів господарювання.

Присутні виробники галузі свинарства підтримали стратегію дієвої системи ідентифікації та реєстрації тварин, яка впливає на рівень епізоотичної безпеки країни, особливо у галузі свинарства, і взаємодію Єдиного державного реєстру ветеринарних документів та Єдиного державного реєстру тварин. Така взаємодія зменшує вірогідність помилок при оформленні ветеринарних документів, надає змогу  зменшити можливість їх підробки та фальсифікації, а також забезпечує перевірку достовірності даних, які є підставою для видачі таких документів.

Заборона реалізації та переміщення свиней між юридичними особами, які не зареєстровані у Єдиному державному реєстрі тварин, дозволило належно виконувати законодавчі вимоги щодо ідентифікації та реєстрації тварин власниками, а також покращити простежуваність та контроль за переміщенням свиней і продукції з них в умовах складної епізоотичної ситуації щодо АЧС. На думку виробників свинини, такі кроки є правильними, хоча і не без дискомфорту для них.

Впровадження сучасної інформаційної аналітичної системи Єдиного державного реєстру ветеринарних документів та високий рівень співпраці профільних асоціацій та свиногосподарств з Держпродспоживслужбою створюють прозорі відносини між бізнесом та контролюючими органами і дають свій результат, виводячи нелегальних виробників «сірих» підприємств у правове поле, що якісно відображається збільшенням кількості зареєстрованих господарств, – підсумував директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.