Основні вимого до ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби в Естонії

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» продовжує ознайомлювати Вас з вимогами до ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин в різних країнах.

В Естонії тварини виду велика рогата худоба є індивідуально ідентифікованими тваринами.

Велика рогата худоба має бути ідентифіковано двома однаковими вушними бирками на кожне вухо тварини. Вушні бирки для великої рогатої худоби повинні виготовлятись з  пластику, колір вушної бирки – жовтий. На обох сторонах вушної бирки міститься логотип Центру контролю продуктивності, символ “EE” та 10-значний реєстраційний номер великої рогатої худоби. Вушні бирки видаються Центром контролю продуктивності та прикріплюються до вух тварини відповідним аплікатором.

Тварини повинні бути ідентифіковані протягом 20 днів від дня народження, але обов’язково до вибуття тварини в інше стадо чи на бойню. Принцип полягає в тому, що неідентифікована тварина не повинна виводитися із стада. Власник відповідає за своєчасну ідентифікацію.

Якщо вушну бирку втрачено, власник повинен повідомити Центр контролю продуктивності протягом 2 днів листом або електронною поштою. В свою чергу Центр контролю продуктивності видає нову вушну бирку з таким же реєстраційним номером великої рогатої худоби (дублікат). Дублікат вушної бирки власник тварини зобов’язаний прикріпити на вухо тварини протягом 7 днів.

Після ідентифікації тварину необхідно зареєструвати у реєстрі сільськогосподарських тварин. Для цього потрібно заповнити заявку та подати її до регіонального бюро. Форму заявки можна знайти на офіційному веб-сайті Центру контролю продуктивності. Заявку можна також подати через клієнтський портал e-ARIB.

У разі, якщо дані про тварину змінюються, про них необхідно повідомити протягом 7 днів. Форми заявок на зміну даних реєстру можна знайти також на офіційному сайті Центру контролю продуктивності. Дані реєстру (про ідентифікацію тварин, перше отелення, забій, смерть, втрати вушних бирок, переміщення тварин в межах Естонії, виїзд з Естонії чи прибуття в Естонію, заміну вушних бирок) також можуть бути змінені через клієнтський портал e-ARIB .

Після реєстрації великої рогатої худоби на вимогу власника тварини паспорт великої рогатої худоби надсилається поштою.

Завданням паспорта великої рогатої худоби є записи в ньому інформації про рух тварини та ветеринарні операції проведені з нею. Коли тварина завезена, в паспорт потрібно внести нову назву господарства, адресу, номер будинку та дату прибуття. Крім того всі ветеринарні операції проведені з твариною повинні бути записані в паспорті великої рогатої худоби обов’язково.

Паспорт тварини повинен завжди супроводжувати тварину. Під час переміщення великої рогатої худоби до іншого стада, до іншої держави-члена або на забій, паспорт тварин повинен супроводжувати тварину. Якщо тварину забито, здійснюється переміщення до країни, яка не є членом ЄС слід зазначити про це в паспорті великої рогатої худоби та повернути його до Центру контролю продуктивності протягом 7 днів.

Якщо для внесення інформації до паспорта великої рогатої худоби потрібні додаткові аркуші, їх можна отримати у Центрі контролю продуктивності. З цією метою власник тварини повинен подати заявку на додаткові аркуші із заповненим паспортом.

Якщо паспорт великої рогатої худоби втрачений, стає нерозбірливим або містить помилки, власник тварини повинен подати заявку на отримання нового паспорта великої рогатої худоби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.