Обговорення Зеленої Книги щодо регулювання ринку м’яса

Системний перегляд якості державного регулювання у сфері сільського господарств та безпеки продуктів харчування є актуальним з огляду на значну роль тваринництва у світовому сільському господарстві, та сільському господарстві України зокрема.

Так, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) світові показники розведення тваринництва є: ВРХ – 1,48 млрд гол., свині – 0,98 млрд гол., кози – 1,0 млрд гол. та вівці – 1,17 млрд голів. Зокрема, в Україні зосереджено 0,3% світового поголів’я ВРХ та 0,7% поголів’я свиней. Ринок червоного м’яса (яловичина, свинина) є важливою складовою для українського товарного ринку, адже м’ясо є традиційним продуктом харчування для українських споживачів та основною складовою для м’ясопереробних підприємств. В загальній продукції сільського господарства за 2017 рік вирощування ВРХ займає 3%, вирощування свиней 5% проти 28% в цілому по тваринництву (решта вирощування птиці, кіз, овець, виробництво молока, яєць та інше). Останні п’ять років дана структура практично не змінилася та перебувала на сталому рівні, як зазначено у Зеленій книзі (Green Paper), представленої Офісом ефективного регулювання (BRDO) 19 лютого 2019 р.

Система ідентифікації і реєстрації тварин є фундаментальною початковою ланкою в побудові відносин між бізнесом та державними контролюючими органами з питань забезпечення простежуваності за обігом тварин та продукції тваринного походження, а також є важливим елементом в побудові надійної системи біобезпеки як в окремих господарствах, так і в державі в цілому. На цьому наголосив директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок під час круглого столу «Регулювання ринку м’яса: баланс між безпекою споживачів і розвитком бізнесу», організованого (BRDO).

За його словами, для повної імплементації законодавства України до європейського з питань ідентифікації і реєстрації тварин залишається прийняття змін, напрацьованих у Проекті Закону № 9022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». Ігор Клименок також зауважив, що підприємство активно працює над спрощенням та пришвидшенням процесів ідентифікації і реєстрації тварин. Відповідні зміни напрацьовані спільно з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів і направлені до Міністерства економіки України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.