Досвід Європейських країн у ідентифікації та реєстрації домашніх тварин

Впровадження обов’язкової ідентифікації та реєстрації домашніх тварин – один з показників прогресу соціальних інститутів у державі. У найбільш розвинених країнах ЄС давно прийшли до розуміння, що регламентація поводження з тваринами захищає права не тільки домашніх улюбленців, але і,  самих громадян. Удосконалення правил утримання домашніх тварин є одним із зобов’язань України щодо імплементації нормативних актів Європейського союзу, що відповідає підходу, який передбачено законодавством ЄС (зокрема, Регламентом ЄС 998/2003 Європейського Парламенту та Ради від 26 травня 2003 р., щодо вимог до здоров’я тварин, які застосовуються до некомерційного перевезення, домашніх тварин та до Директиви Ради 92/65/ЄС), а також  нормам Європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала 18 вересня 2013 року.

Більшість країн ЄС є членами групи національних та місцевих асоціацій, що базуються по всій Європі, які реєструють інформацію про власника  домашніх тварин, які були ідентифіковані мікрочипом, що надає змогу відстеження та швидкого отримання повної інформації про тварину. Серед основних затверджених правил ідентифікації та реєстрації домашніх тварин в деяких країнах є :

Бельгія

Прийнято детальні регламенти, що стосуються тваринництва, які охоплюють котів, собак та їх заводчиків. Всіх собак необхідно ідентифікувати за допомогою мікрочипа до моменту їх продажу чи обміну, в період до восьми тижнів. Котів мають реєструвати в базі даних ветеринари із використанням електронного ідентифікатора.

Данія

Всі собаки мають бути зареєстровані в Датському реєстрі собак та ідентифіковані шляхом чипування або вушним татуюванням, в період до восьми тижнів. В разі несвоєчасної реєстрації діє система накладання штрафів.

Латвія

Собаки повинні бути ідентифіковані за допомогою мікрочипа віком до півроку та зареєстровані в базі даних Латвійського Сільськогосподарського центру. Ідентифікація  котів шляхом мікрочипа не є обов’язковою, однак тварини, які мешкають у містах або біля будинків у сільській місцевості підлягають обов’язковій стерилізації та мають бути зареєстровані.

Італія

Ідентифікація та реєстрація собак у національному реєстрі домашніх тварин  є обов’язковою. Реєстр тварин створюється Міністерством охорони здоров’я у тісній співпраці з обласними адміністраціями. Реєстрація котів діє на добровільній основі, але тільки у випадку відсутності потреби в отриманні паспорта.

Франція

Котів і собак можна ідентифікувати за допомогою мікрочипа, татуювання або обох форм ідентифікації. Мікрочип є найпоширенішою  єдиною формою посвідчення тварини, яка приймається у разі подорожей зі своїм улюбленцем.

Нідерланди

Обов’язковим є ідентифікація усіх собак шляхом чипування та реєстрація у затвердженій урядом базі даних. Ця ідентифікація та реєстрація є обов’язковою для всіх собак, народжених у Нідерландах або імпортованих до них, яка повинна бути здійснена не пізніше семи тижнів після народження.

Отже, проаналізувавши досвід Європейських країн можна зробити висновок, що обов’язкова ідентифікація та реєстрація домашніх тварин є невід’ємною складовою  кожної держави, яка піклується про здоров’я та благополуччя громадян та їх домашніх улюбленців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.