До уваги суб’єктів господарювання, що займаються утриманням та розведенням великої рогатої худоби, овець і кіз

Суб’єкти господарювання, що займаються утриманням та розведенням великої рогатої худоби, овець і кіз, зобов’язані щороку здійснювати інвентаризацію поголів’я тварин в господарстві у розрізі статево-вікових і виробничих груп відповідно до наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04 грудня 2017 року № 642 “Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби”, та від 16 січня 2018 року № 20 “Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз”.

Вчасна інвентаризація поголів’я надасть можливість власнику тварин:

  • захистити інтереси у випадках виникнення юридично-спірних питань, що стосуються власних тварин;
  • звірити дані щодо наявних тварин для отримання державних дотаційних коштів та уникнення розбіжностей у даних, що надає господарство і які підтверджуються даними Єдиного державного реєстру тварин;
  • уникнути зволікань при видачі ветеринарних та ідентифікаційних документів на переміщення тварин;
  • оперативної роботи у законодавчому полі з ідентифікації та реєстрації тварин.

Звертаємо Вашу увагу, що у 2019 році припиняє дію мораторій на проведення державного ветеринарного контролю на підприємствах з розведення тварин. Непроведення інвентаризації поголів’я є порушенням вимог законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин, на що звертається увага при здійсненні заходів державного контролю, нагляду.

Інвентаризація поголів’я великої рогатої худоби, овець, кіз в господарстві проводиться для приведення у відповідність даних Єдиного державного реєстру тварин до фактично наявного поголів’я тварин, що утримується та розводиться у господарстві, за участю спеціаліста державної установи ветеринарної медицини.

Для уникнення непорозумінь під час проведення на підприємстві заходів державного ветеринарного контролю рекомендуємо Вам звернутися до державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться Ваше господарство в області, для проведення інвентаризації поголів’я згідно даних Єдиного державного реєстру тварин.

Просимо завчасно повідомляти відповідні державні установи  ветеринарної медицини про намір провести інвентаризацію тварин у Вашому господарстві для узгодження термінів зі спеціалістами цих установ.

Для отримання роз’яснень  Ви може звернутися до державної установи ветеринарної медицини або до структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» в області, адресу та контактний телефон якого можна
знайти на офіційному сайті підприємства в розділі «Контакти»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.