Державна служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підвела підсумки роботи за 2019 рік

25 лютого 2020 року в приміщенні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за адресою вул. Хрещатик, 24 було проведено колегію під керівництвом  заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Т. Висоцького, т.в.о. Голови Держпродспоживслужби О. Шевченко, керівників самостійних структурних підрозділів Держпродспоживслужби, начальників головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, м. Києві, керівників регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, керівників науково-дослідних установ ветеринарної медицини та державних підприємств  за підсумками роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за 2019 рік і окреслено завдання на I квартал 2020 року.           Було підведено підсумки роботи щодо здійснення державного нагляду у сферах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини; у сферах карантину, захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах; здійснення державного нагляду у сфері державних регульованих цін.

Під час виступу директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Клименок І. М. звернув увагу на  стан впровадження Єдиного державного реєстру ветеринарних документів і стан ідентифікації та реєстрації тварин в Україні. Під час доповіді було зауважено, що Держпродспоживслужбою лише за рік по території України було впроваджено в дію Єдиний державний реєстр ветеринарних документів, і показник видачі ветеринарних документів через  реєстр за цей короткий період перевищив 1 млн. документів та досяг 98% від їх щомісячної кількості.

Також було наголошено, що проведена робота з оптимізації даних Єдиного державного реєстру тварин впродовж останніх двох років дала свій позитивний результат, тобто дані щодо наявності господарств, що утримують велику рогату худобу, та дані щодо поголів’я худоби приведено у відповідність фактичним даним. Цьому посприяло налагодження співпраці між працівниками Держпродспоживслужби, працівниками Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» та державних установ ветеринарної медицини, а також проведення щорічної інвентаризації поголів’я в господарствах юридичного сектору.

Належний державний контроль та принципове ставлення до розслідування   випадків переміщення тварин територією України без ветеринарних та ідентифікаційних документів дало змогу зменшити кількість непідтверджених випадків прибуття/вибуття тварин у господарствах юридичного сектору вчетверо, якщо  за 2016 рік таких випадків виявлено більш ніж 1 млн. (23% від загальної кількості переміщення), то за 2019 рік не більше ніж 300 тис. (5% від загальної кількості переміщення), але робота продовжується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.