Цікаві елементи в системі ідентифікації та реєстрації тварин у Австрії

Система ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин в Австрії є складовою АМА – Агарного ринку Австрія – провідної організації країни в аграрній промисловості, що є платформою  із забезпечення якості продуктів харчування і в своїй діяльності поєднує всіх операторів аграрного ринку країни, забезпечує їх тісну взаємодію з органами управління та нарахування дотаційних платежів.

Особливістю в країні є дотація за випасання великої рогатої худоби.  Дотація надається на тварин, які перебували на пасовищі не менше 70 днів. Необхідними умовами для нарахування цієї дотації є реєстрація пасовища (альпійського чи низинного, громадського чи приватного)  як господарства в реєстрі АМА,  наявність відомостей  про  власника або відповідальну за пасовище особу, які завірятимуть інформацію про перебування тварин, та подання власниками тварин засвідчених  повідомлень установленої форми про прибуття/вибуття великої рогатої худоби  на/з пасовища. Цікавим є те, що власник має право замінити тварину, яка була вимушено вивезена з пасовища з причини продажу або проблем зі здоров’ям до закінчення терміну її перебування, на іншу тварину тієї самої виробничо-вікової групи. Про це до відділу реєстрації АМА подаються повідомлення про вибуття тварини з пасовища та про заміну великої рогатої худоби з однієї тварини на іншу. Дні перебування цих тварин на пасовищі сумуються і власник зберігає право на дотацію за випасання тварини, щодо якої надавалося початкове повідомлення про перегін на пасовища.

Вартим уваги є і деякі моменти роботи забійних підприємств з огляду на вимоги системи ідентифікації та реєстрації тварин. Для забезпечення безпечності продукції посадовий ветеринар з інспекції м’яса на кожній бійні перевіряє ідентифікацію тварин та відповідність даних щодо тварин даним супровідних документів. Якщо є сумніви в ідентичності великої рогатої худоби (наприклад, очевидно, що маніпулюють ліцензією на перевезення  худоби або вушною биркою), ветеринар перевіряє інформацію, використовуючи базу даних худоби AMA. Якщо ідентичність худоби не підтверджується, тварину ізолюють; якщо не відповідає вимогам ідентифікація або не підтверджено дані більш як двох тварин – встановлюється ізоляція підприємства шляхом інформування відділу реєстрації АМА. Якщо на бійні не підтверджено ідентичність більшості тварин, представники АМА на місці проводять детальний контроль підприємства.

Якщо ідентичність тварини не може бути підтверджена протягом двох робочих днів, цю тварину утилізують у спосіб, який спричиняє якнайменше пошкоджень, про що інформують АМА повідомленням певної форми.

Якщо ідентичність тварини установлено, вона повинна бути ідентифікована таким чином, щоб тварину можна було відрізнити серед  інших забійних туш та впізнати  на лінії забою. Після ідентифікації худоби та анулювання ізоляції тварини або ізоляції підприємства шляхом інформування відділу реєстрації  AMA тварина може бути забита після проведення кінцевого огляду посадовим ветеринаром з інспекції м’яса.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.