2 травня відбулася нарада із Мінагрополітики, Держпродспоживслужбою та Асоціацією “Свинарі України”

2 травня відбулася нарада у форматі Zoom-конференції. За участі: представників Міністерство аграрної політики та продовольства України, Асоціації “Свинарі України”, Держпродспоживслужби, Державне підприємство Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин та фахівці свиноферм. 

Обговорювали ряд питань, зокрема:

– черговість видачі супровідних документів для переміщення тварин;

– система не буде видавати ветеринарний документ, якщо підприємство не подало звіт про наявність і рух поголів’я свиней у визначений термін;

– подання звіту за віковими групами.

В. о. директора Петро Степанович Пешко дав відповіді на запитання:

– Згідно нових правил, коли тварину вивозять з господарства, власник має надіслати перший примірник відомості про переміщення до Адміністратора Реєстру тварин. Це потрібно зробити протягом п’яти робочих днів після вивезення. Мета – прискорити реєстрацію вибуття тварин, що дасть змогу простежувати переміщення. 

– Коли власник хоче, щоб тварину вивезли з господарства, він може звернутися до державної установи ветеринарної медицини. Там можна засвідчити ідентифікаційні документи та отримати ветеринарний документ. І ця установа може здійснити реєстрацію вибуття тварин в Єдиному державному реєстрі тварин. Таким чином, власнику не потрібно їхати до обласного центру або передавати документи на реєстрацію вибуття тварин.

– Тепер ветеринарний документ має точно відповідати даним відомості про переміщення. Інакше можуть виникнути проблеми зі простежуваністю переміщення тварин.

– Щодо звіту про наявність і рух поголів’я свиней, багато господарств не подають його щомісяця, як вимагають правила. Наприклад, в Черкаській області 189 господарств, а звітів подали 63. Це значно ускладнює контроль за рухом тварин і стан господарств, а отже впливає на рівень якості життя українців. 

Ряд нововведень дозволяє суттєво спростити процес і скоротити час для всіх учасників ринку та потрібен для чіткості простежування тварин, що забезпечить комфорт та якісний рівень життя всіх громадян та України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.