Імунізація домашніх та свійських тварин: підсумки роботи за 9 місяців 2023 року.

Держпродспоживслужба продовжує здійснювати комплекс заходів для збереження епізоотичного благополуччя в Україні. Як відомо, профілактика ефективніша за лікування, тому своєчасна вакцинація убезпечує тварин від невиліковних хвороб та загибелі, а їх власників – від матеріальних збитків.

За 9 місяців поточного року фахівці ветеринарної медицини державних установ Держпродспоживслужби провели щеплення загалом 41,2 млн голів тварин, а саме:

  • від сказу – 3,5 млн голів (собак – 1,9 млн, котів – 1,4 млн, інших тварин – 198,2 тис. голів);
  • від сибірської виразки – 965,4 тисяч голів (велика рогата худоба, дрібна рогата худоба та коні);
  • від класичної чуми свиней – 2,9 млн голів;
  • від хвороби Ньюкасла – 33,6 млн голів.

Станом на 1 жовтня 2023 року на території України виявлено 22 випадки АЧС. В кожному випадку Держпродспоживслужбою забезпечено здійснення необхідних заходів Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Держпродспоживслужба вкотре закликає власників свиней суворо дотримуватись рекомендацій по убезпеченню від АЧС, оскільки вакцини від цієї хвороби наразі не існує.

Стосовно грипу птиці, інформуємо, що за 9 місяців 2023 року проведено 94,4 тисяч досліджень в спеціалізованих і особистих селянських птахівничих господарствах, а також серед дикої перелітної та синантропної птиці, і не виявлено жодного випадку.

Держпродспоживслужба нагадує, що вакцинувати домашніх тварин проти сказу можна безкоштовно в державних установах ветеринарної медицини.

https://dpss.gov.ua/news/imunizatsiia-domashnikh-ta-sviiskykh-tvaryn-pidsumky-roboty-za-9-misiatsiv-2023-roku

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.