У Мінагрополітики повідомили, чи є обмеження обсягів транзиту агропродукції через Польшу.

Транзит української сільськогосподарської продукції через Польщу запрацює в ніч з 20 на 21 квітня 2023 року. Обсяги  транзитних товарів через цю країну, а також через Угорщину та Словаччину не обмежуються.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

За його словами, до транзиту своєю територією Польща буде застосовувати додатковий контроль. Про ці заходи вже повідомлено учасників ринку. 

Сольський повідомив, що суходолом найбільше української продукції, майже  90%, транспортується транзитом через Румунію, на другому місці Польща – 10 %, і найменший транзит здійснюється через Угорщину – це близько 5-6% та Словаччину – 1,5%. 

Він наголосив, що український уряд, та міністерство агрополітики зокрема, докладають максимум зусиль, щоб мінімізувати втрати аграріїв. Міністр також підкреслив, що продукція українського аграрного сектору не поступається європейській в якості. 

“Я абсолютно впевнений в якості української агропродукції. Вона висококонкурентна, відповідає стандартам європейської якості. Наш аграрний ринок може пишатися тим, що в складних умовах, під час війни, витримує високу європейську конкуренцію з ринком, який має багато дотацій та преференцій, порівняно з українським бізнесом”, – зазначив Сольський.

 https://delo.ua/agro/u-minagropolitiki-povidomili-ci-je-obmezennya-obsyagiv-tranzitu-agroprodukciyi-cerez-polsu-415480/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.