Уряд запустив проєкт, який запровадить важливі зміни у державній політиці у сфері поводження з домашніми тваринами, — Денис Башлик.

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову про запуск проєкту з запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Ця ініціатива Міністерства аграрної політики України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Міністерства цифрової трансформації України стане початком важливих змін у державній політиці у сфері поводження з домашніми тваринами. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик на Міжнародній науково-практичній ветеринарній конференції IVC Winter 2023 під час презентації Єдиного реєстру домашніх тварин.

«Прибирається монополія державних клінік на реєстрацію тварин. Цей проєкт дозволить усім ветеринарам, які працюватимуть з Реєстром, видавати ветеринарні паспорти державного зразка. Водночас реєстрація тварин буде безкоштовною і для ветеринарів, і для власників домашніх тварин», — заявив Башлик.

Він підкреслив, що створення Реєстру відбувається без залучення коштів державного бюджету, а виключно коштом міжнародної донорської допомоги в рамках програми «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС», яку здійснюють Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та «Фонд Східна Європа».

Як зазначила заступниця Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко, для забезпечення ефективності профілактики сказу і протидії зростанню чисельності безпритульних тварин принциповим є можливість комплексного обліку домашніх тварин.

«Крім цього, недосконалість обліку домашніх тварин відділяла Україну від європейських стандартів поводження з домашніми тваринами та створювала перепони для виїзду українців за кордон разом зі своїми улюбленцями», — пояснила Ольга Шевченко. — «Однак уже зараз в проєкті, який запроваджує уряд, передбачено, що створений Реєстр буде інтегруватись з пошуковою системою Europetnet. І незважаючи на те, що Україна тільки зараз розпочинає рух в напрямі діджиталізації обліку домашніх тварин та їх ветеринарних даних, у нас є всі підстави вважати, що за своїми технічними особливостями та можливостями український електронний реєстр домашніх тварин випереджатиме деякі європейські».

Серед переваг для власників, які створює Реєстр, ініціатори проєкту називають можливість відновлення документів на тварину та підтвердження права власності на неї, полегшення пошуку зниклих тварин, а згодом — відображення електронних ветеринарних паспортів у застосунку Дія.

На заході також виступила представниця Міжнародного фонду захисту тварин Наталія Гозак, яка висловила свою підтримку проєкту з запровадження ідентифікації та реєстрації тварин в Україні.

«Ця ініціатива на сьогодні справді є однією з найкращих практик адміністративного підходу, яка дозволяє забезпечити добробут тварин на рівні країни», — заявила Наталія Гозак. Під час Міжнародної ветеринарної конференції вона оголосила про готовність Фонду надати українським ветеринарам, які зацікавлені запроваджувати реєстрацію тварин у Єдиному державному реєстрі, грантову допомогу для компенсації видатків на чіпування котів і собак, щоб зробити цю послугу доступнішою для українців. 

Довідково:
Державну ініціативу вже підтримали провідні українські та міжнародні ветеринарні і зоозахисні організації: Всеукраїнська гільдія ветеринарів, Українська асоціація лікарів ветеринарної медицини (USAVA), Спілка власників ветеринарної справи, Асоціація зоозахисних організацій України, UAnimals, Happy Paw, Save Pets of Ukraine, Four Pows, Eurogroup for Animals, International Fund for Animal Welfare (IFAW) та багато інших.

https://minagro.gov.ua/news/uryad-zapustiv-proyekt-yakij-zaprovadit-vazhlivi-zmini-u-derzhavnij-politici-u-sferi-povodzhennya-z-domashnimi-tvarinami-denis-bashlik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.