Рівень ідентифікації та реєстрації тварин у І півріччі 2023 року.

Працівниками Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» було проведено аналіз даних Єдиного державного реєстру тварин за перше півріччя 2023 року щодо рівня ідентифікації тварин в країні для розуміння сьогоднішнього стану сфери.

Розглянувши складений графік із проведення ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби за перше півріччя у порівнянні до попередніх років можна спостерігати практичний вихід темпів ідентифікації на рівень до військової агресії російської федерації – 273050 голів.

Розглядаючи показники слід відзначити суттєве збільшення ідентифікації у 2018 році та першій половині 2019 року, що було зумовлено державною підтримкою у вигляді дотації за ідентифіковане та зареєстроване в установленому порядку поголів’я молодняка великої рогатої худоби у господарствах фізичних осіб – власників тварин.

Кількість ідентифікації та реєстрації коней також зріс та наблизився до рівня 2021 року.

На сьогоднішній день за даними Єдиного державного реєстру тварин спостерігається значне зниження рівня ідентифікації дрібної рогатої худоби, що може вплинути на епізоотичну ситуацію в країні, простежуваність за обігом поголів’я тварин, втрату ефективного та дієвого засобу виявлення, локалізації, контролю і при можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України.

Дана ситуація потребує проведення відповідних заходів державними установами ветеринарної медицини для підвищення рівня державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах юридичних та фізичних осіб, що дозволить врегулювати ряд важливих соціальних та економічних питань, мова йде про епізоотичне благополуччя в країні, забезпечення населення безпечними продуктами харчування.

У порівнянні до першого півріччя 2021 року ідентифікація овець знизилася на 60%.

У порівнянні до першого півріччя 2021 року ідентифікація кіз знизилася на 53 %.

Також спостерігається зниження ідентифікації та реєстрації племінних свиней у суб’єктів господарювання, яка склала 10761 голів, що становить 36 % від ідентифікації племінних свиней у 2021 році, тобто на 64 % нижче рівня 2021 року.

Ідентифікація та реєстрація товарних свиней у суб’єктів господарювання склала 232165 голів, що становить 76 % від ідентифікації товарних свиней у 2021 році, тобто на 24 % нижче рівня 2021 року.

Зростання показників ідентифікації та реєстрації тварин здебільшого збільшено в західних регіонах: Тернопільській, Львівській, Житомирській, Волинській, Івано-Франківській областях.

Незважаючи на воєнну агресію російської федерації власники тварин повинні дотримуватися вимог Закону «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» та ідентифікувати своїх тварин для забезпечення реалізації основних стратегічних завдань держави у сфері охорони здоров’я населення та підтримки благополучної епізоотичної ситуації в державі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.