Попри обстріли лікарі ветеринарної медицини Запорізької області продовжують захищати здоров’я тварин.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації значна частина об’єктів лікарні та населених пунктів, які обслуговувалися Оріхівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини, що підпорядковується Головному управлінню Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з березня 2022 року знаходиться в зоні активних бойових дій. Однак, незважаючи на ситуацію, яка склалася, наразі функціонують 2 дільниці ветеринарної медицини – Комишуваська та Новоіванівська, до зони обслуговування яких входять 40 населених пунктів.

На цих територіях ветеринарні лікарі здійснюють комплекс протиепізоотичних заходів стосовно забезпечення стабільної епізоотичної ситуації. Також ветеринарні лікарі Оріхівської районної державної лікарні надають всіляку допомогу тваринам при пологах, парезі, тимпанії та інше.

Слід зазначити, що у цей нелегкий для всіх час, коли повсюди лунають сирени та вибухи снарядів, домашні тварини потребують ще більше уваги та догляду. Адже тварини вкрай налякані від звуків вибухів та не розуміють, що їм необхідно ховатися в укриття. Тому спеціалісти ветеринарної лікарні щоденно проводять клінічні огляди та надають консультації власникам тварин щодо їх утримання, забезпечення їх захисту та спокою.

Багато домашніх тварин залишились на межі виживання через те, що їхні господарі поспіхом виїжджали із небезпечних територій, не в змозі забрати тварин з собою. Завдяки небайдужості ветеринарних лікарів, тварини з лінії фронту були перевезені на більш безпечну територію, а саме в Комишуваську громаду. Потрапили до громади: і корівки, які блукали степами, і собаки та коти, навіть коза, якій осколком вибило око. Всі тварини були оглянуті ветеринарними лікарями, кожній надана необхідна лікувальна допомога, та саме головне-кожній тварині знайдено нових господарів. Тварини, яких врятували з вулиці, віддячують своїм господарям особливою вірністю – розповідають ветеринарні лікарі.

Тож, нехай буде побільше подібних випадків із щасливим кінцем! Працюємо задля Перемоги нашої України!

Довідково. З початку 2023 року проведено алергічні дослідження 520 голів великої рогатої худоби на туберкульоз; від 500 голів відібрано зразки крові і направлені до лабораторії для дослідження на лейкоз та бруцельоз. Проводяться дослідження птиці на грип та хворобу Ньюкасла, бджолосімей на вароозні та гнильцеві хвороби. Згідно експертних висновків наданих лабораторією ознак хвороб не виявлено.

Окрім того, проведено щеплення: 500 голів великої рогатої худоби ВРХ проти сибірки, 6000 птиці проти хвороби Ньюкасла, понад 1.4 тис голів собак та котів проти сказу.

https://dpss.gov.ua/news/popry-obstrily-likari-veterynarnoi-medytsyny-zaporizkoi-oblasti-prodovzhuiut-zakhyshchaty-zdorovia-tvaryn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.