На базі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено нараду-навчання

23 квітня відбулася спільна нарада-навчання на тему: «Особливості оформлення відомостей переміщення товарних свиней» для спеціалістів Чернігівської області з метою простежуваності харчових продуктів тваринного походження. У зустрічі взяли участь начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен, керівниця Чернігівської філії державного підприємтсва Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин Вікторія Крисько та начальниця відділу розробки та впровадження програмного забезпечення державного підприємтсва Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин Руслана Кіпчук. На практиці це мають застосовувати начальники державних лікарень ветеринарної медицини, відповідальні особи з проведення ідентифікації і реєстрації тварин та видачі ветеринарних документів.

Співпраця Держпродспоживслужби з ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» триває вже не перший рік. Проведення спільної роботи зі здійснення ідентифікації та реєстрації свиней, оформлення і видачі ідентифікаційних документів, реєстрації господарств, переміщення свиней залишається на сьогодні одним із важливих питань для забезпечення контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів. Оскільки законодавство в нинішніх умовах досить динамічне, важливо відслідковувати новини законодавчої бази щодо ідентифікації сільськогосподарських тварин.

На конференції були висвітлені питання щодо виконання пункту 11 протокольного доручення 13 від 08.04.2024 року. З 1 травня 2024 року для юридичних господарств вносяться зміни щодо видачі ветеринарних документів на свинопоголів’я з груповим номером. Тобто, у разі відсутності звіту про наявність і рух поголів’я свиней у господарстві буде блокуватися реєстрація переміщення в Єдиному державному реєстрі тварин та видача ветеринарного документа через Єдиний державний реєстр ветеринарних документів. Це потрібно, щоб не було порушень закону про ідентифікацію та реєстрацію тварин. 

Начальниця відділу розробки та впровадження програмного забезпечення державного підприємтсва Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин Руслана Кіпчук надала практично-методичні рекомендації з оформлення форми щомісячних звітів про наявність і рух поголів’я свиней у господарстві. Також на конкретному прикладі, покроково показала, як заповнювати необхідні форми.

Юрій Павлішен подякував працівникам державного підприємства Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин за роз’яснення з проведення ідентифікації та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.