Нараді ДП АІРТ з представниками Держпродспоживслужби та територіальними органами служби

Директор Державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” Петро Пешко взяв участь у нараді з територіальними органами служби та представниками Держпродспоживслужби.

Ключовими темами заходу стали:

– використання сучасної системи ідентифікації тварин, а саме Єдиний державний реєстр тварин як інструмент запобігання поширення Африканської чуми свиней;

– посилення парентеральної вакцинації домашніх тварин на місцевих рівнях;

– проведення профілактичних роз’яснень для сільськогосподарських підприємств з виробництва свинини, тощо.

За даними першого півріччя 2024 року суттєво змінилась динаміка захворювань сказу та АЧС, а отже першочергове завдання Держпродспоживслужби – використати всі необхідні інструменти для запобігання поширень захворювань на всій території України.

Тому Держпродспоживслужба посилює контроль за епізоотичною ситуацією. Це є один із пріоритетів діяльності Держпродспоживслужби під час воєнного стану.

Також, учасники заходу обговорили дотримання вимог «холодового ланцюга» під час відключень електроенергії, а саме безперервного функціонування системи, яка забезпечує необхідний температурний режим від моменту зберігання до транспортування вакцин на всіх етапах переміщення.

«Ідентифікація тварин – запорука простежуваності та стабільного епізоотичного благополуччя. Це є ефективним засобом виявлення, локалізації, контролю і ліквідації хвороб тварин як допоміжний інструмент для роботи фахівців Держпродспоживслужби», – розповів Петро Пешко, директор Державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”.

Наради із забезпечення стабільної епізоотичної ситуації будуть проводитися регулярно на постійній основі. Такі заходи сприятимуть підвищенню рівня організації та удосконаленню діючого механізму профілактики захворювань тварин та вжиття невідкладних заходів із ліквідації їх вогнищ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.