Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад 16 лютого 2024 року у форматі Zоом-конференції провели онлайн-форум.

Під час відкриття онлайн-форуму Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький наголосив, що реєстрація великої рогатої худоби в Єдиному державному реєстрі тварин  обов’язкова для всіх особистих селянських господарств. Це створює підґрунтя для виробництва якісної і здорової харчової продукції. Крім того, це одна з важливих та обов’язкових норм у процесі євроінтеграції. 

За словами першого заступника Міністра, в Україні 70% поголів’я великої рогатої худоби утримується в особистих селянських господарствах. Ідентифікація та реєстрація великої рогатої худоби у Єдиному державному реєстрі тварин створює переваги, в першу чергу, для їх власників. 

Зокрема, отримання державної підтримки, належний контроль за здоров’ям тварин та ветеринарно-санітарним станом господарства, забезпечення внутрішнього та зовнішнього ринків якісною продукцією. 

«В Україні понад мільйон особистих селянських господарств утримують тварин, в тому числі, велику рогату худобу. У підсумку реєстрація – це благополуччя тварин і, як  наслідок,  споживання безпечної продукції від здорових тварин. Це суттєва норма, виконання якої забезпечить повноправний доступ до європейських ринків», – зазначив Тарас Висоцький. 

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України відзначив, що є низка програм з підтримки власників сільськогосподарських тварин. Зокрема, спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби та поголів’я кіз та овець. 

В свою чергу директором Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Юрієм Зоцом було продемонстровано на огляд присутніх презентацію щодо складових системи ідентифікації та реєстрації тварин, обов’язків власників, послідовність етапів процесу ідентифікації та реєстрації тварин у господарствах фізичних осіб.

Вчасна ідентифікація та реєстрація тварин надає власнику  можливість вільно отримувати документи на переміщення та забій тварин, вільно реалізовувати продукцію, отриману від тварини, застрахувати тварину, отримувати передбачені державою дотації на тварин, – зазначив Юрій Зоц.

https://minagro.gov.ua/news/reiestratsiia-vrkh-stvoryt-umovy-dlia-vyrobnytstva-iakisnoi-produktsii-taras-vysotskyi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.