Держпродспоживслужба та Національний ветеринарний інститут – Національний інститут досліджень Польщи посилюють співпрацю у сферах ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів.

Оптимізація лабораторної мережі Держпродспоживслужби в частині відповідності нормам та правилам ЄС – одне із вважливих пунктів дорожньої карти європейської інтеграції. Про це наголосив т. в. о. директора Департаменту міжнародного співробітництва, торгівлі та комунікацій Олег Осіян під час зустрічі з директором Національного ветеринарного інституту – Національного інституту досліджень міста Пулави Станіславом Вінярчиком.

Сторони обговорили майбутні напрями співпраці:

  • розробка нових методів діагностики та лікування тварин;
  • оптимізація процесу відбору аналізів з урахуванням потреб регіонів залежно від обсягу виробничих ресурсів харчової продукції;
  • обмін досвідом у частині забезпечення здоров’я та добробут тварин, профілактики та діагностики інфекційних хвороб тварин, у тому числі зоонозів, а також проведення лабораторних досліджень з визначення показників безпеки харчових продуктів.

«Реорганізація роботи системи контролю в Україні є одним із головних пріоритетів Держпродспоживслужби, в тому числі запровадження ризик-орієнтовного підходу до проведення лабораторних досліджень. Потрібно вибрати іншу концепцію діяльності «аналізи треба робити там, де є потреба, а не просто для формальності», як впроваджено у країнах Європейського Союзу», – зазначив Олег Осіян.

Під час візиту Олег Осіян та в. о директора ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок Володимир Стибель ознайомилися з функціями та структурою Інституту, зокрема її матеріально технічною базою, що проводить дослідження захворювань окремих видів тварин (великої рогатої худоби, овець, коней, свиней, свійських птахів, хутрових звірів, риб, корисних комах).

Зокрема, фахівці Держпродспоживслужби обговорили з польськими колегами ситуацію, пов’язану з організацією та проведення заходів з ліквідації та протидії поширенню грипу птиці та лейкозу в Україні. За останні два роки спостерігається зростання випадків захворювання тварин на вищевказані хвороби (лейкоз: 2022 – 19 та 2023 – 37; грип птиці: 2022 – 0 та 2023 – 2). За словами Станісла Вінярчика, дані із ліквідації вищевказаного захворювання свідчать про те, що успіх в боротьбі з високопатогенним штамом вірусу безпосередньо залежить від методів дослідження, які використовуються. Олег Осіян відзначив, що Держпродспоживслужба розпочала аналіз роботи референс лабораторій з грипу птиці та лейкозу з метою покращення їх діяльності.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей про підтримку, а також подальшу співпрацю між установами.

https://dpss.gov.ua/news/derzhprodspozhyvsluzhba-ta-natsionalnyi-veterynarnyi-instytut-natsionalnyi-instytut-doslidzhen-polshchy-posyliuiut-spivpratsiu-u-sferakh-veterynarnoi-medytsyny-ta-bezpechnosti-kharchovykh-produktiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.