Держпродспоживслужба впроваджує підходи Європейського Союзу в частині організації заходів спостереження за здоров’ям тварин.


Держпродспоживслужба реалізує ІІ етап впровадження Інформаційної системи (ІС) проведення протиепізоотичних заходів (далі – ІС «Епізоотія»). Головна мета – застосування підходів Європейського Союзу в організації заходів контролю за здоров’ям тварин, а також виконання зобов’язаннями України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема в частині наближення законодавства у сфері санітарних і фітосанітарних заходів (СФЗ).

Так, 17-18 січня 2024 року експертна комісія Держпродспоживслужби напрацювала технічну концепції програмування з модернізації ІС «Епізоотія».

Реалізація ІІ етапу впровадження системи дозволить автоматизувати процеси планування програм спостережень та збору інформації про проведені планові лабораторні дослідження, щеплення та обробки тварин.

За наявності аналітичного модулю та наявності персонального кабінету ІС «Епізоотія» автоматично формуватиме офіційні форми звітності з питань здоров’я тварин як на центральному так і на регіональному, місцевому рівнях, що в подальшому дасть можливість перейти на електронні форми звітування та швидко реагувати на біологічні загрози.

Додатково. ІС «Епізоотія» – це професійне програмне забезпечення призначена для спеціалістів Держпродспоживслуби, та її державних установ для накопичення, зберіання, обробки, аналізу та прослідковуваності інформації про планові протиепізоотичні заходи, програми спостереження за хворобами та спалахи захворіваннь тварин.

https://dpss.gov.ua/news/derzhprodspozhyvsluzhba-vprovadzhuie-pidkhody-ievropeiskoho-soiuzu-v-chastyni-orhanizatsii-zakhodiv-sposterezhennia-za-zdoroviam-tvaryn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.