В 2023 році 4,9 млн домашніх тварин вакциновано від сказу та здійснено пероральну імунізацію на понад 118 тис. км квадратних.

Одним із найдієвіших інструментів забезпечення епізоотичного благополуччя є планомірне здійснення заходів з профілактики хвороб. Завдяки злагодженій роботі фахівців Держпродспоживслужби в 2023 році епізоотична ситуація щодо сказу в Україні залишається контрольованою.

З метою попередження сказу в минулому році Держпродспоживслужбою забезпечено проведення кампанії з пероральної імунізації диких мясоїдних від сказу на території 19 областей загальною площею обробки 118 710,816 км2 , у тому числі 18 397,89 км2 оброблено двічі (навесні та восени). При цьому використано 3 427,726 тис. доз вакцини.

Також в минулому році Держпродспоживслужбою забезпечено проведення вакцинації 4,9 млн голів домашніх тварин, а саме:

  • 1,9 млн котів,
  • 2,7 млн собак,
  • 266,9 тис. голів великої рогатої худоби,
  • 18,9 тис. голів дрібної рогатої худоби,
  • 3,6 тис. голів коней
  • 10 тис. голів інших тварин.

Нагадуємо, сказ — це гостре інфекційне захворювання теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (Rabies virus). Вірус викликає своєрідний енцефаліт зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. Лікування не існує. Найбільш дієвим способом вберегтися від сказу є своєчасна вакцинація домашніх тварин. 

Наголошуємо, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до державних лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вашого регіону.

https://dpss.gov.ua/news/v-2023-rotsi-49-mln-domashnikh-tvaryn-vaktsynovano-vid-skazu-ta-zdiisneno-peroralnu-imunizatsiiu-na-ponad-118-tys-km-kvadratnykh

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.