В Україні відзначають День пам’яток історії та культури

18 квітня в Україні відзначають День памʼяток історії та культури.

Найбільш популярною твариною в Україні можна вважати свиню. Її неодноразово увічнювали в камені, бронзі та граніті, а українська любов до сала не зрівняється ні з чим. На Полтавщині встановлено шість памʼятників хрякові! Один з них відкритий у 2003 році на території Полтавської державної аграрної академії. Памʼятник зображує групу із свині у натуральну величину та двох маленьких пастушків – хлопчика й дівчинки – у національному вбранні. На постаменті напис “Одвічній годувальниці українського народу”.

Кінь є неофіційним символом Конотопу. Існує дві версії, чому кінь відзначився такою честю. Перша – століття тому навколо цієї місцевості були болота, які затягували ворожих вершників разом зі скакунами, звідси й назва – Конотоп. За іншою – коні активно залучалися до постачання води з річки, ходячи по колу та витоптуючи копитами землю. Тому коней і шанують в місті.

Кіт Пантелеймон. Пам’ятник був встановлений на честь перського кота, який свого часу “працював” у ресторані “Остерія Пантагрюель” поблизу Золотих воріт. Він зустрічав гостей та стежив, щоб у кожного був гарний настрій. Проте одного разу заклад охопила пожежа, і кіт, який вже встиг стати справжнім його талісманом, не вижив. За міською легендою, він дарує удачу тому, хто потримає його одночасно за вухо та хвіст.

Бичок-годувальник. На півдні України в тимчасово окупованому Бердянську встановлений памʼятник бичку. Кажуть, в скрутні для людей часи вилов бичка став спасінням. Недорога, але дуже корисна риба дозволяла людям не просто їсти, а ще й отримувати вітаміни та риб’ячий жир.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.